Życiorys:
Urodzony w 1964 roku w Zawierciu w robotniczej rodzinie. Posiada średnie wykształcenie techniczne. Publicysta Trybuny Robotniczej i Kuriera Związkowego. Współzałożyciel i przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80". Współorganizator licznych akcji protestacyjnych w obronie praw i interesów pracowniczych, w tym także największego strajku hutniczego w Katowicach w 1994 roku.
>>>Zobacz innych kandydatów w wyborach prezydenckich 2010
Udział w życiu politycznym:
W roku 2005 został przewodniczącym Polskiej Partii Pracy. Rok temu ogłosił zawieszenie wykonywania funkcji, jednak po kilku miesiącach ponownie został wybrany na przewodniczącego ugrupowania. Uczestniczył w kilku inicjatywach polskiej lewicy pozaparlamentarnej. Trzykrotny kandydat do Sejmu: w 2001 roku z ramienia Alternatywy Ruch Społeczny, w 2005 z listy Polskiej Partii Pracy, w 2007 z tej samej partii. Brał również udział bezskutecznie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Co zrobi jako prezydent RP:
Bogusław Ziętek opowiada się między innymi za natychmiastowym wycofaniem polskich wojsk z Afganistanu. Twierdzi, że polska polityka międzynarodowa powinna być bardziej uniezależniona od Ameryki. Domaga się by państwo wprowadziło program ratujący polski przemysł stoczniowy, zbrojeniowy, energetyczny, wydobywczy i kolej.
Jest gorącym przeciwnikiem wszelkiej prywatyzacji. Chce podniesienia zasiłku dla bezrobotnych do poziomu 68% minimalnej pensji krajowej. Chce wprowadzenia 35-godzinnego tygodnia pracy z zachowaniem dotychczasowej płacy. Popiera program aktywnej interwencji państwa w rynek mieszkaniowy oraz zaostrzenia kar dla pracodawców nie płacących pensji pracownikom. Jak twierdzi - Nigdy nie podpisze ustawy zezwalającej na komercjalizację polskich szpitali.