Dziesiąta od końca Dacia Sandero nie zachwyca jakością, ale łatwo jej to wybaczyć. Tani zakup i eksploatacja przyciągnęły klientów do salonów.
Źródło: Paweł Kaczor
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
Ford Mondeo - 18,9%
Ford Mondeo zakończył rynkową karierę. Ostatnia przewidziana na europejski rynek odsłona to auto komfortowe, ale niepozbawione kłopotów z jakością.
Źródło: Paweł Kaczor
Rozwiń
Seat Alhambra - 19,0%
Van Seata to bliźniak Volkswagena Sharana, który zajął jeszcze niższe miejsce. Jakościowe problemy dają się we znaki użytkownikom 6-7-letnich aut.
Źródło: Seat
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
BMW serii 5 - 19,1%
Skomplikowane i drogie w naprawach. BMW serii 5 o oznaczeniu F10/F11 to wygodny, dynamiczny samochód. Na jego utrzymanie trzeba jednak przygotować pokaźną sumę.
Źródło: BMW
Rozwiń
Volkswagen Sharan - 19,7%
Sharan to bliźniak Alhambry. Oba modele nie błyszczą w zestawieniu awaryjności TUV 2022.
Źródło: Rafał Mądry
Rozwiń
Dacia Duster - 19,8%
Dacia Duster to prawdziwy bestseller. Pierwsza generacja modelu ma swoje za uszami. Jakościowe wpadki i awarie dokuczają prawie 20% egzemplarzy w wieku 6-7 lat.
Źródło: archiwum se.pl
Rozwiń
Ford Galaxy - 20,0%
Ford Galaxy to drugi Ford w omawianej dziesiątce. Rodzinny samochód potrafi zachwycić podczas jazdy i napsuć krwi w serwisie.
Źródło: Ford
Rozwiń
Dacia Dokker - 21,7%
Najgorsza dziesiątka rankingu TUV 2022 to aż trzy modele Dacii. Najgorzej wśród nich wypadł Dokker, choć jego użytkowy charakter bez wątpienia sprzyja zużyciu i awariom.
Źródło: Łukasz Kuźmiuk
Rozwiń
Renault Kangoo - 22,1%
Renault Kangoo, podobnie jak modele Dacii - nie rozpieszcza bezawaryjnością. Aż 22,1% egzemplarzy zaliczyło poważną wpadkę.
Źródło: archiwum se.pl
Rozwiń
Fiat Punto - 23,3%
Najgorszy, 116. samochód w zestawieniu. Fiat Punto zanotował niechlubny rezultat 23,3%.