Przyglądając się wymiarom, Smart ForTwo ma króciutki rozstaw osi mierzący 1873 mm. Jego długość wynosi 2,69 m, szerokość to 1,66 m, a wysokość to dokładnie 1,55 m. Stylistyka jest ewolucją modelu poprzedniej generacji, z zachowaniem charakterystycznego bocznego słupka. Przednie reflektory są teraz znacznie większe, pojawił się spory centralny grill, a cała bryła pojazdu zyskała na nowoczesności. Zarówno nadwozie, jak i wnętrze, zostały utrzymane w dwutonowej kolorystyce
Mała miejska 2-osobówka w sprzedaży pojawi się w trzech poziomach wyposażenia. Już w standardzie klient otrzyma system bezkluczykowy, tempomat i wyświetlacz LCD. W bogatszych odmianach do dyspozycji będzie wielofunkcyjna kierownica, podgrzewane fotele, dotykowy ekran z multimediami wystający z deski rozdzielczej na styl nowych Mercedesów, a nawet zaawansowany system grający marki JBL.
Sprawdź też: Nowy Smart ForFour 2015: 4-drzwiowy maluch w pełnej okazałości - GALERIA
W budowie zawieszenia z przodu wykorzystano kolumny typu MacPherson ze stabilizatorem i pojedynczymi wahaczami trójkątnymi. Z tyłu postawiono na belkę z wahaczami poprzecznymi i sprężynami montowanymi oddzielnie od amortyzatorów. Za hamowanie odpowiadają wentylowane tarcze hamulcowe przednie oraz bębny z tyłu.
W palecie silników pozycję znalazły dwa motory 3-cylindrowe. Pierwszy wolnossący o pojemności 1.0-litra rozwija 71 KM i 91 Nm. Drugi mniejszy 0,9-litra z turbodoładowaniem dostarcza 90 KM i 135 Nm. Umieszczony z tyłu motor siłę kieruje tradycyjnie na koła tylne, a za przekazanie napędu odpowiada skrzynia manualna, lub dwusprzęgłowy automat.