Auta 2 to nowa, odjechana komedia szpiegowska nakręcona przez studio Disney/Pixar, która zabierze widzów w podróż śladami Zygzaka McQueena i jego licznych przyjaciół z Chłodnicy Górskiej – miasteczka położonego przy słynnej amerykańskiej drodze Route 66.
Przeczytaj koniecznie: „Odpicujcie mi brykę” – rusza nabór do polskiej edycji!
Dla przypomnienia oraz dla tych, którzy jeszcze nie znają, a na pewno polubią „Auta”, przedstawimy choć najważniejsze postacie tego niezwykłego animowanego filmu. Zdradzimy także co będą robili w nowym filmie.
Zygzak McQueen
W drugiej części filmu „Auta”, jego główny bohater Zygzak McQueen będzie się ścigał w Światowym Grand Prix. Zygzak to młoda, zarozumiała i samolubna wyścigówka. Jest zaprojektowany w nawiązaniu do auta Viper RT/10 – samochodu z wyścigów NASCAR.
Złomek
Ten stary zardzewiały holownik, nawiązujący stylem do amerykańskich pick-upów z lat 50 to jeden z najsympatyczniejszych mieszkańców Chłodnicy Górskiej – miasteczka, które stało się popularnym ośrodkiem turystycznym. Złomek jest wspaniałym gawędziarzem i prawdziwą duszą miasta. Najbardziej dumny jest ze swojej przyjaźni z Zygzakiem McQueenem.
Mile wspomina każdy dzień, który spędził z przyjacielem na eskapadach i niecierpliwie czeka, aż ten wróci do domu z nowym Złotym Tłokiem i znów będą mogli się dobrze zabawić. W drugiej części Aut pogodny, uczciwy i lojalny do samego końca Złomek rusza pomóc przyjacielowi. Dzięki temu Zygzak, który chwilowo nie ma co robić, dostaje się do na Światowe Grand Prix. Przyjaciel zaprasza Złomka do ekipy serwisowej i po raz pierwszy opuszcza Powiat Gaźnikowo.
Sally
Sally, czyli niebieskie Porsche 911 Carrera (nawiązuje do modelu z 2002 r), jest właścicielką moteli Czuły Stożek i Koło serca w Chłodnicy Górskiej. Jest też oczkiem w głowie Zygzaka McQueena. Niecierpliwie czeka na jego powrót z ostatniego sezonu wyścigów o Złoty Tłok. Już nie może doczekać się długich, romantycznych przejażdżek. W dniu swojego powrotu Zygzak postanawia wziąć udział w Światowym Grand Prix, a Sally niezłomnie go wspiera. Namawia go nawet, aby zabrał swojego najlepszego przyjaciela Złomka w podróż życia. Sally zostaje w Chłodnicy Górskiej, choć nawet ją pociągają szybkie europejskie auta wyścigowe. Jej silnik mruczy jednak tylko dla Zygzaka.
Roman
Filmowy Roman to fioletowy Chevrolet Impala z 1959 r. To artysta i prawdziwy znawca metalu i lakieru. Jest właścicielem Salonu u Romana, warsztatu blacharsko-lakierniczego w Chłodnicy Górskiej. Kiedyś mógł tworzyć tylko na sobie, codziennie więc się przemalowywał. Odkąd jednak Zygzak McQueen pomógł Chłodnicy Górskiej odzyskać dawną świetność, Roman zyskał wielu klientów - w tym samego Zygzaka. Przed wyjazdem na Światowe Grand Prix mistrz podjechał do Romana po nowy lakier, a ten… pomalował go na wystrzałowy kolor.
Lola
Lola, czyli Show Car z 1957 r. to elegancka, rozsądna dama o najserdeczniejszym sercu w Chłodnicy Górskiej. Prowadzi miejscową jadłodajnię, Cafe u Loli i jedyną stację benzynową w promieniu wielu kilometrów, w której wciąż podaje „najlepsze paliwo we wszystkich 50 stanach”. Jest wielką miłością Romana. Poznała go w latach 50., gdy podczas tournee przejeżdżała przez Chłodnicę Górską i od razu się zakochała.
Szeryf
Bohater filmu nawiązujący do Mercury z 1959 roku jest miejscowym policjantem. Stoi na straży porządku w Chłodnicy Górskiej i traktuje swoją pracę bardzo poważnie. Uwielbia opowiadać różne historie i... drzemać za tablicą powitalną. Kiedy lata temu Zygzak McQueen wjechał z rykiem silnika do miasta, szeryf był właśnie za nią. Doprowadziło to do szaleńczego pościgu, który zakończył się bardzo nieprzyjemnie. Dziś szeryf z otwartymi kołami wita nieustraszonego Zygzaka powracającego do Chłodnicy Górskiej.
Gienia
Gienia, czyli legendarny Ford T z 1923 roku, to prawdziwy ekscentryk. Choć jest starszą panią, wciąż aktywnie prowadzi interesy i z determinacją sprzedaje nalepki, chlapacze i inne pamiątki z drogi 66 w swoim sklepie. Jest zadziorna i krzykliwa. Jej bezgraniczna szczerość i nietaktowne komentarze wprawiają w zakłopotanie zarówno miejscowych, jak i turystów, choć sama często nie zdaje sobie sprawy z tego, co powiedziała.
Piotr Mieszkowski