Nietrzeźwy na egazminie na prawo jazdy

i

Autor: Policja Nietrzeźwy na egazminie na prawo jazdy

Chciał rozszerzyć uprawnienia do kierowania pojazdami. Na egzamin przyszedł nietrzeźwy

2019-12-12 9:40

To miał być tylko prosty egzamin na kategorię "C", a niestety skończył się interwencją policji i nieprzyjemnościami. 42-latek był tak pewny siebie, że stan nietrzeźwości nie przeszkadzał mu w pojawieniu się na egzaminie na prawo jazdy. Woń alkoholu wyczuła egzaminatorka, która o tym fakcie poinformowała policję. Nie dość, że mężczyzna egzamin oblał, to na dodatek stracił posiadane już prawo jazdy.

Alkohol nie jest dobrym doradcą. Przekonał się o tym mężczyzna, któremu stan po spożyciu nie przeszkadzał w stawieniu się na egzamin na prawo jazdy. Na szczęście woń alkoholu od mężczyzny szybko wyczuła egzaminatorka. Kobieta poprosiła kierowcę aby zjechał do zatoki, na jednej z ulic Białegostoku, gdzie wcześniej zauważyła stojących tam funkcjonariuszy. Poinformowała o sytuacji policjantów z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy przeprowadzili badanie trzeźwości. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 42-latek miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że pił alkohol, ale dzień wcześniej. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Przeczytaj też: 21-latek sprzedał samochód, potem go perfidnie ukradł - WIDEO

Przypominamy, że osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów. Kierujący zawsze musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. Niestety w Polsce nie brakuje kierowców siadających za kółko na "podwójnym gazie".

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości podlega surowej karze. Sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł (przedział od 5000 zł do 100 000 zł) oraz może ograniczyć bądź pozbawić wolności nawet do lat 2.

Nasi Partnerzy polecają