Ford Mustang Mach-E przejechał 807 km na jednym ładowaniu

i

Autor: Ford Elektryczny Ford Mustang Mach-E

Elektryczny Mustang zadziwia! Dojedzie z Zakopanego na Hel bez ładowania

2021-10-22 11:59

Przejazd samochodem elektrycznym z Zakopanego na Hel bez ładowania? To możliwe! Duet norweskich ekspertów od eco-drivingu przejechał elektrycznym Mustangiem Mach-E dystans 807,2 km (ponad 500 mil) bez postoju. Na trasie prowadzącej z Trondheim na północy Norwegii do Kristiansand na południu, musieli pokonać obszar górzysty, natrafili na ujemne temperatury, a nawet spędzili pięć godzin w korku, który utworzył się po poważnym wypadku.

Ford Mustang Mach-E został poddany kolejnej interesującej próbie mającej udowodnić, że samochodem elektrycznym można pokonywać spore dystanse po naładowaniu akumulatorów do pełna. Tym razem norwescy eksperci od eco-drivingu przejechali Mustangiem Mach-E dystans dłuższy o ok. 32% w porównaniu z deklarowanym przez producenta zasięgiem wynoszącym do 610 kilometrów (homologacja zgodna z normą testową WLTP). Kierowcy jechali tylnonapędową wersją Mustanga Mach-E. W swojej podróży dodali do wyniku podawanego w katalogu niemal 200 km. Dystans jaki zaliczyli to mniej więcej trasa, jaką trzeba w Polsce pokonać z Zakopanego na Hel.

Ford Mustang Mach-E przejechał 807 km na jednym ładowaniu

i

Autor: Ford Imponujący zasięg elektrycznego Forda Mustanga Mach-E

Henrik Borchgrevink i Knut Wilthil już wcześniej pokonywali imponujące dystanse w innych modelach Forda. Przykładowo ustanowili rekord świata przejeżdżając ponad 300-konnym Mustangiem 1 249 kilometrów (776 mil) na jednym baku paliwa. Przemierzyli także bez dodatkowego tankowania aż 1 616 km Rangerem. Po swoim ostatnim triumfie doświadczeni w eco-drivingu Norwegowie mają cenne rady dla tych kierowców, którzy chcą spróbować „jazdy o kropelce” samochodem elektrycznym lub z konwencjonalnym napędem.

Prowadźcie płynnie i patrzcie daleko w przód, by móc zaplanować manewry i uniknąć pełnego zatrzymania. Żeby dojechać jak najdalej, trzeba także ograniczyć prędkość, przyspieszać płynnie, ale jednocześnie nie za wolno osiągać założoną prędkość podróżowania

– powiedział Knut Wilthil.