Zagęszczenie fotoradarów na polskich drogach zmienia się wraz z biegiem lat. W poszczególnych lokalizacjach pojawiają się nowe urządzenia, a z kolei z innych znikają te stare, dobrze znane kierowcom. Eksperci z Yanosika sprawdzili, jak zmieniła się liczba urządzeń na przestrzeni ostatnich czterech lat. Wyniki są zaskakujące. Z danych twórców popularnej aplikacji, z której korzystają kierowcy możemy wyczytać, że w ciągu ostatnich czterech lat przybyło 15 urządzeń. Najwięcej nowych fotoradarów pojawiło się w województwie małopolskim (+5 szt.), mazowieckim (+4 szt.), lubelskim (+4 szt.), podkarpackim (+3 szt.), zachodniopomorskim (+2 szt.), świętokrzyskim (+1 szt.) i lubuskim (+1 szt.). Ich liczba, z kolei zmalała w województwie kujawsko-pomorskim (-4 szt.), wielkopolskim (-2), pomorskim (-2 szt.), warmińsko-mazurskim (-2 szt.), podlaskim (-1 szt.) i opolskim (-1 szt.). Tylko w województwie dolnośląskim liczba urządzeń nie zmieniła się na przestrzeni ostatnich czterech lat.
Polecany artykuł:
Na podstawie wewnętrznych danych Yanosik prześledziliśmy liczbę fotoradarów, które znajdowały się na polskich drogach w latach od 2018 roku do 2021 i przygotowaliśmy zestawienie porównujące ich rozmieszczenie z podziałem na województwa. Oczywiście musimy mieć świadomość, że liczby te maleją lub rosną,w zależności od działań podejmowanych przez GITD. W niektórych województwach liczba fotoradarów mogła zmaleć na przestrzeni lat, a w innych z kolei wzrosnąć.
– mówi Julia Langa z Yanosika.
Na przestrzeni czterech ostatnich lat liczba fotoradarów wzrosła o 15 urządzeń. W 2018 roku w całej Polsce zainstalowanych było 430 mierników, a obecnie jest ich już 445. Stale wprowadzamy aktualizacje względem liczby fotoradarów na polskich trasach, gdy tylko zainstalowane są nowe urządzenia, to użytkownicy Yanosika są o nich już poinformowani
- komentuje Julia Langa.