Cupra Leon w szeregach policji
Na początku 2022 roku w policyjnych flotach zaczęły pojawiać się szybkie, nieoznakowane radiowozy. Ich przeznaczeniem jest łapanie najszybszych i najniebezpieczniejszych piratów drogowych. Policjanci grupy Speed otrzymali narzędzia, którymi pilnowanie porządku jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Nowe, nieoznakowane radiowozy wyglądają niepozornie i z łatwością wtapiają się w tłum. Mało kto jednak wie, że pod ich maską pracuje 300-konnny "benzyniak", który od 0 do 100 km/h rozpędza się w niej niż 6 sekund.
SPRAWDŹ - Policyjne Cupry w akcji! Sportowe kompakty są batem na piratów drogowych
Polecany artykuł:
Policyjna Cupra Leon - najszybsi piraci są bez szans
Hiszpański kompakt nie daje za wygraną, gdy chodzi o ściganie piratów drogowych. Cupra Leon skrywa pod maską 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 300 KM, który za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni DSG napędza przednią oś. W wydaniu ST (Kombi) mamy do czynienia z mocniejszą wersją 2-litrowego silnika (310 KM) i napędem na wszystkie cztery koła. Wówczas czas sprintu od 0 do 100 km/h spada poniżej 5 sekund. Hatchback w mocnym wcieleniu VZ (300 KM) startuje w polskich salonach od 168 900 zł, natomiast szybsze kombi (310 KM) od 210 500 zł.
Policyjna Cupra - na co zwrócić uwagę?
Policyjne Cupry kamuflują się czarnym lakierem, ale to auto trudno pomylić z "cywilnym" Leonem. Z przodu największa uwagę przykuwa miedziane logo wkomponowane w atrapie chłodnicy, zaś z tyłu wielki napis "CUPRA" na klapie bagażnika. W powiecie Kępińskim grasuje egzemplarz, który można rozpoznać po charakterystycznych tablicach rejestracyjnych (PKE 1NA1). Auto jest często widywane na drogach ekspresowych S8 i S11, drogach krajowych nr 11 i 39, a także drogach wojewódzkich 450 i 482.