Nazwa „EQ” oznacza „elektryczną inteligencję” i czerpie z dwóch kluczowych wartości Mercedes-Benz: emocji oraz inteligencji. Już teraz służy zarówno do oznaczania modeli samochodów, jak i rozwiązań technicznych (np. rozrusznik zespolony z alternatorem EQ Boost). Pierwszym całkowicie osobnym modelem marki EQ jest elektryczny SUV EQC. Samochód ten ma konwencjonalny wygląd z typowym przedziałem pasażerskim. Wydłużona linia dachu i smukły kontur bocznych szyb oraz łagodnie opadający dach, nawiązując do projektów SUV-ów coupe. Efektowna stylizacja kryje funkcjonalne wnętrze i innowacyjny elektryczny napęd.
Układ napędowy z silnikami przy każdej z osi zapewnia modelowi EQC właściwości jezdne samochodu z napędem na wszystkie koła. Przedni silnik elektryczny jest skonfigurowany z myślą o uzyskaniu możliwie najlepszej efektywności w zakresie niskich i średnich obciążeń, a tylny zapewnia odpowiednią dynamikę. Silniki rozwijają łącznie moc 408 KM, a duża bateria zapewnia zasięg ponad 400 km (cykl WLTP, dane wstępne).
ZOBACZ: Seksowna galeria - hostessy Poznań Motor Show 2019
Dzięki interakcji pomiędzy dwoma niezależnie uruchamianymi silnikami elektrycznymi oraz trzystopniowym układem ESP nowy Mercedes-Benz EQC jest bardzo stabilny i zwinny. Napęd wykrywa poślizg kół i odpowiednio dostosowuje rozkład momentu obrotowego pomiędzy wszystkimi kołami. Akumulator litowo-jonowy magazynujący energię ma pojemność 80 kWh (NEDC). System wspomagający ECO Assistant zapewnia kierowcy wszechstronne wsparcie w utrzymywaniu przewidywalnego stylu jazdy.
Mercedes-Benz do 2022 roku pokaże aż 6 samochodów z rodziny pojazdów w pełni elektrycznych. W polskich salonach średniej wielkości SUV Mercedesa ładowany z gniazdka, pojawi się po wakacjach. Wówczas Mercedes-Benz Polska będzie mógł mówić oficjalnie o cenach modelu EQC 400.
WIDEO - Mercedes-Benz EQC 400 na Poznań Motor Show 2019