Głównym zadaniem samochodu medycznego jest zapewnienie błyskawicznej pomocy medycznej. Kierowcą samochodu jest Alan van der Merwe z Republiki Środkowej Afryki. Na fotelu pasażera najczęściej siedzi główny lekarz FIA, dr Ian Roberts z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo na pokładzie może znaleźć się dwóch lekarzy ze szpitali położonych niedaleko toru wyścigowego. W czasie wyścigu, samochód medyczny stacjonuje w alei serwisowej obok Safety Cara.
Zobacz też: Kalendarz wyścigów F1 na sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1
W celu jak najszybszego dotarcia na miejsce zdarzenia, samochód medyczny musi mieć zapewnione najlepsze osiągi. Pod maską Mercedesa C 63 S AMG drzemie 4-litrowa jednostka benzynowa V8 z podwójnym turbodoładowaniem generujący 510 KM (375 kW) i 700 Nm momentu obrotowego. Te wartości zapewniają przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,1 sekundy. Za przeniesienie napędu odpowiada 7-biegowa przekładnia AMG Speedshift MCT, a za bezpieczne zatrzymanie ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy.
Wewnątrz samochodu znajdują się 4 kubełkowe fotele z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, kompletne wyposażenie ekipy ratowniczej z defibrylatorem i respiratorem na czele. Łączność z organizatorami zapewniają dwa iPady oraz internet bezprzewodowy.