Od czasu wprowadzenia na rynek w 2007 roku, Volkswagen Tiguan z nowicjusza stał się jednym z najlepiej sprzedawanych SUV-ów na rynku. Jednym z głównych czynników tego sukcesu jest wprowadzenie na rynek w 2017 roku Tiguana Allspace, o 22 centymetry dłuższego niż Tiguan oraz mieszczącego opcjonalnie do 7 osób na pokładzie. Przestrzeń bagażowa legitymuje się pojemnością sięgającą do 1920 litrów. Debiut Tiguana z przedłużonym nadwoziem okazał się dla Volkswagena strzałem w dziesiątkę – aż 55% wszystkich produkowanych Tiguanów to tzw. wersje LWB, czyli z długim rozstawem osi. Od debiutu do końca marca tego roku Tiguan Allspace znalazł około 1,5 miliona nabywców na świecie.
Przeczytaj również: Ile kosztuje Volkswagen Tiguan eHybrid? Polski CENNIK hybrydy już jest
Volkswagen Tiguan Allspace został poddany identycznym zmianom co konwencjonalny Tiguan i od teraz będzie zwracał uwagę bardziej agresywnym wyglądem, cyfrowym kokpitem i wszechstronną łącznością ze światem zewnętrznym. Auto dostanie nowe systemy obsługi i funkcje asystujące zapewniające jeszcze większy komfort. Dzięki systemowi multimedialnemu MIB3, Tiguan Allspace będzie wyposażony w szeroką gamę usług i funkcji online.
Techniczne i wizualne odmłodzenie Tiguana jesienią 2020 roku wpłynęło na otwarcie kolejnego rozdziału w historii sukcesu tego modelu. Przedłużona wersja Tiguana będzie produkowana w dwóch fabrykach. Tiguan L na rynek chiński będzie produkowany w Szanghaju, natomiast modele na rynki Ameryki Północnej i Południowej oraz europejskie będą produkowane w zakładach w Puebla w Meksyku. Światowa premiera przedłużonego Tiguana została zaplanowana na dzień 12 maja.