W tym roku akcja "Znicz" trwała od piątku 31 października, a zakończyła się w poniedziałek 3 listopada. W całym kraju nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy Policji, wspieranych przez Straż Miejską, Żandarmerię i Służbę Ochrony Kolei. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.
W tych dniach charakteryzujących się wzmożonym ruchem, w 196 wypadkach drogowych zginęło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Dla porównania w 2013 roku doszło do 338 wypadków, gdzie śmierć poniosło 38 osób, a 410 osób zostało rannych. W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 910 nietrzeźwych kierujących (w 2013 r. odnotowano 1298 przypadków).
Sprawdź: Dopuszczalna ilość ALKOHOLU we krwi w innych krajach EUROPY - TABELA PAŃSTW
Wśród 20 osób, które zginęły, aż 8 to ofiary wśród pieszych. 1 listopada weszły w życie przepisy nakładające na pieszych obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu w terenie niezabudowanym. W każdym z 8 śmiertelnych przypadków pieszych, żaden z nich nie posiadał wymaganych odblasków.