Celem szkoleń, a tym wspomnianych trolei jest wykreowanie bezpiecznego kierowcy, który będzie w stanie poradzić sobie nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach na drodze. Aby utrzymać odpowiedni kierunek jazdy wymagane jest od kierowcy odpowiednie ustawienie kierownicy oraz umiejętne operowanie gazem w samochodzie.
Przeczytaj koniecznie: Raport NIK - Straż miejska żyje z gnębienia kierowców!
Troleje czyli ćwiczenie reakcji na uślizg osi tylnej auta. To także nauka wczesnego rozpoznania uślizgu osi tylnej czyli metody wyjścia z poślizgu.
Pozwala to na doskonalenie następujących elementów:
1. Prawidłowa pozycja
2. Kontra kierownicą
3. Dozowanie prędkości obrotowej kół osi przedniej
4. Wspomaganie kontry kierownicą przy wychodzeniu z poślizgu.
Ćwiczenie wykonywane na 1. biegu.
Możliwość sprawdzenia się w tym ćwiczeniu dają szkolenia "MAK-u" w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W programie szkoleń obok teoretycznego i praktycznego repetytorium z prawa o ruchu drogowym, poszerzonego o pozakodeksowe zasady kulturalnego zachowania na drodze, przypomnienia wybranych wymagań dotyczących BHP wynikających z kodeksu pracy oraz podstawowego pełnego kursu pełny kurs ratownictwa drogowego. Łącznie na program szkolenia kursowego składa się 20 godzin teorii i 20 godzin jazd.
Patrz też: Lamborghini Sesto Elemento - superbolid już jesienią w sprzedaży
Część szkolenia teoretycznego 12 godz. Można odbyć eksternistycznie poprzez Internet (szkolenie e-learningowe) i na podstawie podręcznika które uczestnik otrzymuje w ramach wpisowego natomiast 8 godzinne ćwiczenia pierwszej pomocy są obowiązkowe.
Techniki doskonalenia jazdy za kierownicą. Czym są TROLEJE?
2011-05-05
14:50
Jak połączyć przyjemne spędzanie czasu z pożyteczną nauką? A chociażby na placu manewrowym. Świetnym ćwiczeniem są tzw. troleje. Jest to urządzenie, które powoduje ciągłą niestabilność i nadsterowność pojazdu. Możliwość doskonalenia swoich technik jazdy za kierownicą przy użyciu trolei daję Automobilklub Stołeczny "MAK".