Według nowych wymogów zdjęcie twarzy musi być wykonane osobie w pozycji frontalnej, na jednolitym jasnym tle i odwzorowywać naturalny kolor skóry. Wymiary fotografii to 35 mm x 45 mm. Zdjęcie musi obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80 procent powierzchni fotografii, pokazującą wyraźnie oczy. Fotografowana osoba nie może mieć nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami. Usta muszą być zamknięte, a twarz nieprzesłonięta włosami.
.
Osoby z wadami wzroku
Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć do wniosku fotografię przedstawiającą ją w okularach z ciemnymi szkłami; w takim przypadku do wniosku załącza się również orzeczenie o niepełnosprawności osoby do 16 roku życia lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 lat, z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.4)).
.
Nakrycie głowy
Osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania może załączyć do wniosku fotografię przedstawiającą ją w nakryciu głowy, o ile wizerunek twarzy jest w pełni widoczny – w takim przypadku do wniosku załącza się zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Rzeczypospolitej Polskiej.
Polub SuperAuto24.pl na Facebooku
/źródło wideo: x-news/