Bełchatów: OGROMNE KOLEJKI pacjentów w drive thru! Medycy zwiększają liczbę godzin swojej pracy

i

Autor: WOT/ Facebook Bełchatów: OGROMNE KOLEJKI pacjentów w drive thru! Medycy zwiększają liczbę godzin swojej pracy

Bełchatów: OGROMNE KOLEJKI pacjentów w drive thru! Medycy zwiększają liczbę godzin swojej pracy

Nie przez cztery, a przez osiem godzin będą pobierane wymazy w kierunku koronawirusa. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego z racji olbrzymiej liczby pacjentów wydłuża godziny pracy punktów drive thru. Bełchatów jest w gronie czterech punktów, w którym zdecydowano się na zwiększenie „mocy przerobowych” .

Do ośmiu godzin przedłuży się czas pracy tych punktów wymazowych COVID DRIVE w woj. łódzkim, do których ustawiają się najdłuższe kolejki poinformował w poniedziałek (26 października) rzecznik WSRM w Łodzi.

- Staramy się aktywnie reagować na potrzeby naszych pacjentów, więc wydłużamy czas pracy niektórych punktów COVID DRIVE. Już od poniedziałku punkty, w których odnotowano największą liczbę osób testowanych będą pracować przez osiem godzin - poinformował PAP rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi Adam Stępka.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Koronawirus w Bełchatowie: Wojsko rusza do pomocy! Gdzie będą pracować żołnierze?

Poza bełchatowskim punktem drive thru, dłużej będą pracować też te w: Piotrkowie Trybunalskim (ul. POW 13), Pabianicach (ul. Grota Roweckiego 8) i jeden w łódzkich zlokalizowany przy ul. gen. Maczka 35. We wszystkich wymienionych lokalizacjach wymazy będą pobierane w godzinach: 08.00-12.00 oraz 13.00-17.00. W ten sposób WSRM chce dwukrotnie zwiększyć przepustowość punktów COVID-DRIVE, licząc, że pozwoli to uniknąć tworzenia się kolejek.

Obecnie punkty COVID DRIVE prowadzone przez WSRM znajdują się w 15 lokalizacjach na terenie województwa. Według Stępki, tylko w październiku pobrały one ponad 14 tys. wymazów.

TO WARTO WIEDZIEĆ: Kto może skorzystać z badań w drive-thru? Jak dojechać do punktu pobrań w Bełchatowie?

Express Biedrzyckiej – Iwona Hartwich: PiS nie cierpi niepełnosprawnych. Trzymam kciuki za kobiety

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają