Kiedy KAC dokucza niemiłosiernie! Co robić? Jak pokonać kaca? Znamy sprawdzone sposoby!

i

Autor: Pixabay/ pheee Kiedy KAC dokucza niemiłosiernie! Co robić? Jak pokonać kaca? Znamy sprawdzone sposoby!

Kiedy KAC dokucza niemiłosiernie! Co robić? Jak pokonać kaca? Znamy sprawdzone sposoby!

2020-12-31 21:39

Zabawa mocno zakrapiana alkoholem zawsze kończy się… kacem. Nie oszukujmy się taką noc, jak sylwestrowa większość z nas zakończy ciężkim porankiem. Ból głowy, w gardle przysłowiowa Sahara, zaburzenia koncentracji – to te z najłagodniejszych kar, jakie możemy ponieść za przyjęte procenty. Zdarza się, że wypijemy na tyle dużo, że dodatkowo męczą nas nudności i wymioty czy dreszcze i biegunka. Jak sobie pomóc? Jakie są najlepsze sposoby na kaca? Podpowiadamy!

Rewelacyjna, szampańska (dosłownie i w przenośni) zabawa, gorzej jest dnia następnego - któż tego uczucia po sylwestrowej nocy nie zaznał? Głównym powodem kaca jest aldehyd octowy, to toksyczna substancja, która powstaje w wątrobie podczas przemiany alkoholu. To właśnie między innymi ta toksyna przyspiesza ciśnienie powodując ból głowy i zawroty, jest też wyjątkowo niekorzystna dla naszego układu pokarmowego.

Przy odrobinie wiedzy z kacem można nie tyle wygrać, co z pewnością znacząco go złagodzić. W ujarzmieniu tego „efektu dnia poprzedniego” kluczowym jest czas, ale nikt cierpieć nie lubi, podpowiadamy więc co zrobić, by sobie pomóc.

CZYTAJ: Szampan, piwo, wódka, a może drink? Jak szybko pozbędziemy się alkoholu po ich wypiciu? [KALKULATOR PROMILI]

Pij dużo wody

Jednym z najczęstszych objawów kaca jest spore odwodnienie organizmu. Dlatego od razu po przebudzeniu warto wypić co najmniej szklankę wody mineralnej. Warto mieć ją przy sobie przez cały dzień i popijać co jakiś czas, by uniknąć odwodnienia. O wodzie należy pamiętać też podczas imprezy, bądź też wypić szklankę wody z cytryną bezpośrednio przed snem.

Wsparcie witamin - bezcenne

Zarówno przed, jak i po piciu alkoholu warto zażyć witaminę C, która zwiększa poziom białych krwinek. Sprzyja to usuwaniu z krwi etanolu i aldehydu octowego, który powoduje najbardziej popularne i uciążliwe objawy kaca - ból głowy i wymioty. Oprócz gotowych produktów z apteki, warto też pić soki warzywne i owocowe, które są bogate także w inne witaminy i minerały.

Potrzebne elektrolity

Gotowe elektrolity można kupić w aptece. Dobrze sprawdzają się produkty przeznaczone dla dzieci. Nasze organizmy potrzebują składników, które wypłukał alkohol. Dobrze sprawdzą się produkty apteczne, ale też napoje izotoniczne, które jednocześnie są źródłem elektrolitów.

PRZECZYTAJ: Piotrków Tryb. w czołówce 10. najlepszych miast do odwiedzenia po pandemii! Czym sobie zasłużył?

Coś słodkiego - o tak!

Spożywanie alkoholu obniża zawartość glukozy w organizmie, dlatego warto uzupełnić zapasy, np. łyżką miodu, która nie tylko dostarczy cukru i przyspieszy rozkład alkoholu. Jeśli nie masz w domu miodu, możesz zastąpić go np. dżemem lub konfiturami.

Weź orzeźwiający prysznic

Najlepiej stosować naprzemiennie ciepły i chłodny strumień wody, który zmniejszy uczucie zmęczenia. Do tego żel o orzeźwiającym i pobudzającym zapachu, np. cytrusów i od razu zrobi się lepiej.

Węgiel aktywny

Tak, taki sam, który zażywamy, gdy mamy biegunkę. Węgiel aktywny neutralizuje szkodliwe substancje, które trafiają do naszego żołądka. Wykazuje silne działanie absorpcyjne - pochłania cząsteczki toksyn, gazów i bakterii, a następnie jest wydalany z organizmu.

POLECAMY: Żywa choinka, jak o nią zadbać, by stała w domu, jak NAJDŁUŻEJ? Znamy na to SPOSOBY!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. KLIKNIJ TUTAJ

Warszawiacy ślą noworoczne życzenia

QUIZ. Szalony rok 2020. Czy to się wydarzyło naprawdę? Tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie"

Pytanie 1 z 14
Czy pierwsza fala globalnej pandemii koronawirusa wybuchła w chińskiej prowincji Henan?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają