Każdy z powiatów w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej może zmienić swój status np. awansować ze strefy czerwonej do żółtej tudzież z żółtej do czerwonej. Ministerstwo Zdrowia podało nową listę stref w Polsce. Czy ostatni tydzień zmienił sytuację w Łódzkiem?
Tak, ale niestety jest tylko gorzej i to znacznie! Takiej sytuacji należało się jednak spodziewać, biorąc pod uwagę liczby nowych zakażeń o jakich w ostatnich dniach jesteśmy informowani.
TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? 10 miejsc, w których musisz szczególnie uważać!
Łódzkie - czerwona strefa. Kto na najnowszej liście?
Jeszcze tydzień temu wśród samorządów Łódzkiego, które były objęte czerwoną strefą był powiat bełchatowski, wieluński i Piotrków Trybunalski. Teraz lista się wydłużyła i to znacznie. Od najbliższej soboty, 17 października czerwoną strefą w województwie objęte są powiaty i miasta z poniższej listy:
- bełchatowski
- brzeziński
- łowicki
- łódzki wschodni
- pabianicki
- pajęczański
- piotrkowski
- radomszczański
- wieluński
- Łódź
- Piotrków Trybunalski
- Skierniewice
Jak widać lista z trzech samorządów wydłużyła się znacząco. Podobna tendencja jest w całym kraju.
CZYTAJ: Metropolita Łódzki, abp. Ryś z ważnym komunikatem do wiernych! Jest DYSPENSA! Od czego?
Czerwona strefa. Co oznacza CZERWONA STREFA w Polsce?
Obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całego kraju, w przestrzeni publicznej:
1. w środkach transportu publicznego;
2. w miejscach ogólnodostępnych, w tym:
- na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych,
- na terenie nieruchomości wspólnych,
- w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,
- w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach);
3. w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu (z wyłączeniem osób sprawujących kult).
Pełną listę nowych obostrzeń dotyczących strefy czerwonej znajdziecie w artykule >>> NOWE OBOSTRZENIA w żółtej i czerwonej strefie. Limity osób w przestrzeni publicznej [KOŚCIOŁY, SIŁOWNIE, IMPREZY]
PRZECZYTAJ: Wszystkich Świętych 2020: Czy w Bełchatowie odbędzie się cmentarna kwesta?