Nauczyciel z Bełchatowa twórcą WYJĄTKOWEGO podręcznika! Nie uwierzysz, czego możesz się nauczyć online!

i

Autor: adamwojtasik.pl Nauczyciel z Bełchatowa twórcą WYJĄTKOWEGO podręcznika! Nie uwierzysz, czego możesz się nauczyć online!

TO jedyny taki podręcznik w Polsce. Stworzył go nauczyciel z Bełchatowa! Czego można się nauczyć?

2020-12-21 10:06

Epidemia koronawirusa spowodowała, że nasze życie – i to w rozmaitych sferach – zostało mocno ograniczone. Zdecydowanie więcej rzeczy i spraw załatwiamy on-line, od codziennych zakupów, po pracę, na realizacji własnych pasji kończąc. Wydarzenia sportowe co raz częściej przybierają formę zdalnych wydarzeń, podobnie jest z kulturą – spektakle i festiwale w internecie stały się już rzeczywistością minionych miesięcy. Na potrzeby nowych wyzwań odpowiedział też nauczyciel z bełchatowskiej szkoły muzycznej. Adam Wojtasik stworzył pierwszy w Polsce podręcznik online do nauki gry na saksofonie! Czy można pojąć grę na tym instrumencie korzystając z takiej metody?

To może wydawać się niewiarygodne, ale twórca pierwszego, polskiego podręcznika do nauki gry na saksofonie przekonuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Saksofon to jeden z niewielu instrumentów, na którym grać można się nauczyć w naprawdę krótkim czasie. Jest łatwy manualnie i nie wymaga takiej precyzji palców, jak na przykład skrzypce. Jeśli dołożymy do tego proste i praktyczne wskazówki, wówczas już po kilku miesiącach można zacząć grać proste melodie – dodaje Adam Wojtasik

Podręcznik stworzony przez Adama Wojtasika przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą poznać technikę gry na saksofonie i jednocześnie nauczyć się zasad teorii muzyki. Co ważne, mogą z niego korzystać także osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z muzyką.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: W TYCH PACZKACH są małe marzenia seniorów z DPS-u! Mikołajowie nie zawiedli! [AUDIO]

Do podręcznika dołączone są nagrania. Uczeń od pierwszego dźwięku może grać muzykę, doświadczając kolejnych technik i zagadnień. Nagrania są dostępne w dwóch wersjach: saksofon z akompaniamentem i sam akompaniament. Pozwala to usłyszeć „wzór”, a następnie samemu zagrać efekt ćwiczeń.

- Nagrania partii saksofonu realizowane były przez moich uczniów o różnym stopniu zaawansowania, przez okres dwóch lat. Dlatego można usłyszeć pewne niedoskonałości, oraz różnice w brzmieniu i sposobie gry, mimo że każdego z nich uczyłem w podobny sposób. To również dowód na to, że każdy uczeń jest inny, każdego należy traktować indywidualnie – podkreśla autor samouczka.

Należy w tym miejscu podkreślić, że jest to pierwszy podręcznik do nauki gry na saksofonie, jaki został opracowany od 1958 roku – do tej pory młodzi adepci korzystali z książki Tadeusza Hejdy „Szkoła na saksofon”. Swój udział w powstaniu najnowszego opracowania mieli także stypendysta artystyczny Miasta Bełchatowa Tomasz Orłowski oraz jego tata.

Jak czytamy we wstępie do pierwszego w Polsce „Podręcznika Online do gry na saksofonie”, nie zastąpi ono z pewnością bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, jednak duża ilość praktycznych wskazówek i przystępny język pozwalają na samodzielną naukę. Jak przekonuje autor, forma online to dodatkowy plus podręcznika. Wszyscy chcący zgłębiać technikę gry na saksofonie, mogą bowiem do niego sięgać w dowolnym czasie.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Kolęda 2021: Czy księża pojawią się w domach wiernych? Łódzka kuria podjęła decyzję!

Mam głęboką nadzieję, że dzięki temu dzieci, młodzież a może także dorośli odkryją nową pasję i tak, jak ja, pokochają ten piękny instrument – mówi Adam Wojtasik.

Jak rozpocząć naukę? Wystarczy wejść na stronę adamwojtasik.pl Poszczególne tematy (ze względu na ich długość) podzielone są na podstrony, użytkownika nawigują przyciski na dole stron.

Adam Wojtasik, słów kilka o autorze

Adam Wojtasik ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w 2009 roku. Brał udział w licznych konkursach i przesłuchaniach. Jest laureatem Nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków na I Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w Łodzi. Już podczas studiów rozpoczął działalność koncertową, współpracując z łódzką pianistką Bogną Dulińską. Był członkiem Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga wielokrotnie nagradzanego na konkursach i festiwalach.

CZYTAJ: Świerk, jodła czy sosna? Która choinka najdłużej POSTOI, a która najpiękniej PACHNIE?

Współpracował z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Filharmonią Kaliską, Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, wykonując zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową. Obecnie prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Bełchatowie i Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

W 2018 roku za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji muzyki klasycznej otrzymał Nagrodę Prezydent Miasta Bełchatowa.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. KLIKNIJ TUTAJ

Sonda
Co myślisz o nauce i pracy z domu?
Cleo: Przed wyjazdem na święta do rodziny zrobię test na COVID… Rodzice i mój brat są w grupie ryzyka!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki