Piotrków Trybunalski. Za szybko dodała gazu i wjechała na przejazd kolejowy. Słono za to zapłaciła...

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Piotrków Trybunalski. Za szybko dodała gazu i wjechała na przejazd kolejowy. Słono za to zapłaciła...

2022-01-26 11:52

48-letnia piotrkowianka wjechała na przejazd kolejowy w trakcie, kiedy zapory dopiero się podnosiły, a sygnalizator migał na czerwono. Słono za to zapłaciła, ponieważ tuż za nią stał policyjny radiowóz.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 25 stycznia 2021 roku przed godziną 8:00. Kierująca renault captur kobieta, na ulicy Słowackiego, wjechała na przejazd kolejowy podczas podnoszenia zapór. W tym czasie sygnalizator świetlny wskazywał migający, czerwony sygnał, który oznacza zakaz wjazdu na przejazd kolejowy. "Od popełnienia wykroczenia kierującej nie powstrzymał nawet fakt, że tuż za nią stał policyjny radiowóz. W tej sytuacji 48-letnia piotrkowianka otrzymała mandat w wysokości 2000 złotych oraz 6 punktów karnych" - informuje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

CZYTAJ TEŻ: Ten kierowca pobił rekord! Za to, co zrobił grozi mu kara nawet do 30 000 złotych! Na nic tłumaczenia...

Podlaskie. Wyprzedzał tirem w niedozwolonym miejscu. Dostał mandat w wysokości 5 tys. zł

Policjanci przypominają! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za wjazd na przejazd kolejowy poprzez ominięcie zapór lub półzapór, wjazd na przejazd jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone oraz wejście lub wjazd na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych podlega karze aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny w wysokości nie niższej niż 2000 złotych.

Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego zachować szczególną ostrożność. Na przejazdach strzeżonych należy zwrócić uwagę na sygnały świetlne oraz zapory. Jeżeli sygnały świetlne są włączone, a zapory się opuszczają, bądź są w trakcie podnoszenia pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać, ani wchodzić na przejazd kolejowy. Przy niestrzeżonych przejazdach kolejowych należy bezwzględnie zastosować się do znaku "STOP” oraz linii bezwarunkowego zatrzymania. W przypadku braku widoczności spowodowanej opadami atmosferycznymi, mgłą, czy ukształtowaniem terenu, należy otworzyć okno w pojeździe. Nadjeżdżający pociąg słychać, a maszynista przy dojeździe do przejazdu daje sygnał ostrzegawczy.

ZOBACZ: Radomsko. Policjanci zainteresowali się jeżdżącą po parkingu osobówką. Kiedy podjechali bliżej, zobaczyli coś dziwnego

Sonda
Jak oceniasz zmiany dla kierowców na 2022 rok?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają