Przyjechał po sąsiedzku WYRZUCIĆ ŚMIECI. Nielegalne wysypisko w lesie należało do 49-latka

i

Autor: KPP w Bełchatowie

Przyjechał z sąsiedzką wizytą i ZROBIŁ TO w lesie... Policja szybko namierzyła 49-latka

2020-02-18 12:48

49-letni mieszkaniec powiatu łaskiego postanowił pozbyć się swoich śmieci u sąsiadów. Policja namierzyła gagatka, który na terenie gminy Szczerców urządził sobie nielegalne wysypisko. Właściciel odpadów nie tylko musi zapłacić mandat, ale także został zobowiązany do posprzątania bałaganu, którego narobił.

Ten przypadek może być nauczką dla tych, którym przychodzą do głowy tak idiotyczne pomysły jak wyrzucanie śmieci do lasu. I choć 49-latek zapewne był przekonany o tym, że wyrzucenie śmieci kilkanaście kilometrów od miejsca jego zamieszkania, może uchronić go od konsekwencji, to szybko okazało się, że odległość nie czyni go bezkarnym.

Na trop śmieciarza wpadł dzielnicowy szczercowskiej komendy policji reagując na zgłoszenia mieszkańców, które są nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Patrolując teren, który zaznaczony był przez mieszkańców jako miejsce zaśmiecania, policjant odkrył nielegalne wysypisko śmieci.

- Odpady rozrzucone były na terenie nieużytków rolnych przylegających do kompleksu leśnego w miejscowości Magdalenów w gminie Szczerców. Okolica ta została dwukrotnie zaznaczona w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce zagrożone zaśmiecaniem. Dzielnicowy od razu zajął się sprawą. Dokładnie sprawdził znalezisko. Wśród porozrzucanych śmieci mundurowy trafili na trop, który doprowadził go wprost do właścicieli odpadów – informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Namierzony 49-latek, który stworzył nielegalne wysypisko śmieci już poniósł odpowiedzialność. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do posprzątania terenu. Mieszkaniec powiatu łaskiego już następnego dnia zabrał swoje śmieci.

Krajowa Mapa Zagrożeń, to się sprawdza!

- Po raz kolejny sprawa dzikiego wysypiska śmieci na terenie naszego powiatu została ujawniona przez dzielnicowego dzięki realizacji zadań wynikających ze zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą tej aplikacji każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w swoim otoczeniu. Policjanci zawsze sprawdzają każdy sygnał – dodają mundurowi z KPP w Bełchatowie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem do przekazania policji informacji o dostrzeganych w lokalnym środowisku problemach i zagrożeniach. Warto pamiętać, że Mapa nie jest platformą do oznaczania interwencji wymagających natychmiastowej reakcji i bezpośrednich, niebezpiecznych zdarzeń. Do tego służy bowiem numer alarmowy 112.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki