Szczepienia przeciw COVID-19: Ruszyły zapisy seniorów 70+. Co się dzieje w bełchatowskich przychodniach?

i

Autor: mj-s Szczepienia przeciw COVID-19: Ruszyły zapisy seniorów 70+. Co się dzieje w bełchatowskich przychodniach?

Szczepienia przeciw COVID-19: Ruszyły zapisy seniorów 70+. Co się dzieje w bełchatowskich przychodniach?

2021-01-22 9:15

W piątek punktualnie o godz. 6.00 ruszyły zapisy seniorów powyżej 70 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Podobnie, jak było to w przypadku starszej grupy i tym razem można to zrobić na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień. Jak przebiega rejestracja w Bełchatowie? Tuż po 7.00 rano, po otwarciu przychodni przy szpitalu zajrzeliśmy do rejestracji.

Na szczepienie przeciw COVID-19 od 15 stycznia umawiają się seniorzy powyżej 80 lat. W piątek, 22 stycznia o godz. 6.00 ruszyła rejestracja osób urodzonych w latach 1942-1951. Ich szczepienia rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia. Jak to wygląda sytuacja w bełchatowskich placówkach? Sprawdziliśmy sytuację w przychodni przy szpitalu.

- Dobrze, sprawnie to idzie. Przyjechałem przed 7 i już jestem „załatwiony”. Po niespełna pół godziny wszystko jest w porządeczku - mówi pacjent nie kryjąc zadowolenia.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Brakuje szczepionek przeciw COVID-19. 1,5 tysiąca medyków CZEKA w kolejce! Co z seniorami?

- Nie ma dużej kolejki, jak podjechałam, byłam chyba dziewiąta. Starałam się jeszcze w nocy dzwonić na infolinię, potem jeszcze o 6 rano, nie udało się, więc wsiadłam w samochód przyjechałam osobiście i jestem mile zaskoczona – mówi jedna z mieszkanek Bełchatowa.

Rzeczywiście, jedna z trzech dróg umówienia się na szczepienie - całodobowa infolinia NFZ pod numerem 989, była dziś kompletnie niewydolna. Potwierdzał to o poranku w mediach Michał Dworczyk, szef KPRM.

- Część osób rzeczywiście nie może się dodzwonić na infolinię, by zarejestrować się na szczepienie, ale w szczytowym momencie mieliśmy 300 tys. dzwoniących na minutę. Prosimy o odrobinę cierpliwości - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk powiedział w TVN24, że w ciągu 1,5 godziny od uruchomienia zapisów za pośrednictwem internetu i infolinii zarejestrowało się ponad 66 tysięcy osób.

POLECAMY: Obudził ich potężny wstrząs! "W mieszkaniach przesuwały się meble". 11 lat temu w Pajęcznie rozegrał się koszmar

Nic więc dziwnego, że ludziom puszczała cierpliwość i zdecydowali się osobiście wybrać do ośrodka zdrowia. W tej chwili na mapie całego kraju jest 5981 punktów szczepień.

Kolejnym kanałem – poza telefonem i wizytą w punkcie szczepień – jest rejestracja elektroniczna z wykorzystaniem Internetowego Konta Pacjenta. Dostępne jest ono na stronie pacjent.gov.pl. Do logowania potrzebny jest profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). Do IKP można się też zalogować, wykorzystując konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub przez bank spółdzielczy.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bełchatów dołącza do nowego, rządowego programu mieszkaniowego. Na czym polega SIM i kto może liczyć na mieszkanie?

Express Biedrzyckiej - Kamil Bortniczuk: Wymagam od rządu pomocy przedsiębiorcom
Sonda
Czy chcesz się zaszczepić przeciw COVID-19?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki