Pierwsze izolatorium w Łódzkiem ruszyło z początkiem kwietnia Łódź: Przy ul. Legionów ruszyło PIERWSZE IZOLATORIUM w hotelu teraz lista obiektów powiększa się o trzy hotele zlokalizowane w powiecie bełchatowskim.
Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wawrzkowizna”, Centrum Szkoleń i Rekreacji Krasnobród oraz hotele: Wodnik i Sport – to właśnie te obiekty przyjmą pacjentów, u których stwierdzono obecność COVID-19.
- W efekcie uzgodnień pomiędzy spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, a służbami wojewody łódzkiego i lubelskiego, placówki medyczne mają do dyspozycji ponad 660 miejsc w ok. 300 pokojach i domkach obiektów hotelowych Elbest, spółki nadzorowanej przez PGE GiEK – informują służby prasowe spółki.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: Nie żyją trzy osoby w Łódzkiem. Dwoje 90-latków zmarło w Kleszczowie
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ
Izolatorium, co to takiego?
Izolatoria są obiektami, które tworzy się blisko szpitali jednoimiennych lub innych szpitali zakaźnych i placówek dysponujących oddziałami zakaźnymi. Do izolatorów trafią albo Ci, którzy oczekują na wynik testu na obecność koronawirusa albo pacjenci zakażeni, których stan nie wymaga hospitalizacji. Izolowani pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę medyczną i wyżywienie.
- PGE GiEK jest właścicielem hoteli, które spełniają kryteria Ministerstwa Zdrowia, dlatego znalazły się na liście izolatoriów na terenie województw łódzkiego oraz lubelskiego i będą służyły społeczeństwu, odciążając szpitale. Wspieramy walkę z koronawirusem na wielu płaszczyznach, gwarantując nie tylko niezawodne dostawy energii, ale również wspierając administrację państwową w walce z pandemią – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE GiEK.
TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Zobacz najnowsze prognozy
Każdy z obiektów przekształconych w izolatorium musi spełnić kilka warunków, które wskazał resort zdrowia w specjalnym rozporządzeniu. Pacjenci, którzy do niego trafiają muszą mieć zapewnioną opiekę medyczną na miejscu oraz łączność telefoniczną z personelem medycznym lub personelem izolatorium.
Ponadto pacjenci muszą mieć do dyspozycji osobny pokój z łazienką i zapewnione trzy posiłki dziennie. Zasady finansowania pobytu osób kierowanych przez placówki medyczne reguluje Zarządzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.
PRZECZYTAJ TO KONIECZNIE: Koronawirus w Polsce: jak się szczepić bezpiecznie? EKSPERT WYJAŚNIA
Polecany artykuł: