Już na początku października Jurek Owsiak ogłosił nie tylko termin 29. Finału, ale także cel na jaki zagra WOŚP w 2021 roku.
Spis treści
- WOŚP 2021 – kiedy Finał?
- WOŚP 2021 – na jaki cel zagra?
- WOŚP 2021 - ile jest już sztabów?
- WOŚP 2021 – czy odbędzie się w Bełchatowie?
- WOŚP 2021 – jak będzie wyglądać Finał?
- WOŚP 2021 - jakie są opcje kwestowania?
WOŚP 2021 – kiedy Finał?
7 października na terenie Fundacji WOŚP w Warszawie Jurek Owsiak ogłosił cel 29. Finału WOŚP, który odbędzie się 10 stycznia 2021 roku.
WOŚP 2021 – na jaki cel zagra?
Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2021 roku. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.
WOŚP 2021 - ile jest już sztabów?
Jak informuje fundacja Owsiaka, na dziś (5 listopada) w Bazie Szefa Sztabu zaakceptowano już 759 sztabów. 201 jest na etapie weryfikacji, a proces zgłoszeń trwa jeszcze przez kilkanaście dni. Najwięcej osób, które chcą tworzyć wspaniałą atmosferę 29. Finału, zgłosiło się z województwa mazowieckiego. Po raz kolejny do grona sztabów 29. Finału dołączają również ekipy zagraniczne, między innymi w Czechach, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Szwecji, Niemczech, a nawet w Stanach Zjednoczonych, Tanzanii, Australii, Kanadzie czy Meksyku.
WOŚP 2021 – czy odbędzie się w Bełchatowie?
W Łódzkiem zarejestrowanych jest już ponad czterdzieści sztabów. Wśród nich są także te z naszego powiatu. Jako druga w naszym województwie zarejestrowana jest Fundacja Bezpieczni z Bełchatowa, to sztab nr 4816. Na liście jest jeszcze sztab z Kluk zarejestrowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Klukach (sztab nr: 5600). Poza powiatem bełchatowskim swoje sztaby zgłosili także organizatorzy z: Pajęczna, Radomska, czy Piotrkowa Trybunalskiego.
Lista z pewnością jeszcze się wydłuży, bo przyjmowanie wniosków na rejestrację sztabów potrwa do 16 listopada.
WARTO PRZECZYTAĆ: Bełchatów: Wchodzimy w kolejne obostrzenia! SZKOŁY i GALERIE HANDLOWE ZAMKNIĘTE. Co z przedszkolami? [LISTA]
WOŚP 2021 – jak będzie wyglądać Finał?
Tego jednoznacznie nie jest w stanie nikt określić, bo epidemia koronawirusa może albo zamknąć nas w domach, albo złagodnieć na tyle, że nie będą za kilka tygodni obowiązywać restrykcje odnoszące się do organizacji imprez i zgromadzeń. Dzisiaj, przy obowiązujących obostrzeniach niemożliwym byłoby zorganizowanie Finału w takiej formie jaką znamy od lat z koncertami, happeningami i wydarzeniami sportowo-kulturalnymi, bo tych po prostu nie można organizować. Mało tego zakazane są także zgromadzenia. Czas pokaże co wydarzy się na początku przyszłego roku, ale Fundacja WOŚP już w tej chwili poinformowała o sposobach kwestowania.
WOŚP 2021 - jakie są opcje kwestowania?
Kwesta z puszką to tradycyjna i najpopularniejsza opcja zbiórki. Co roku tysiące osób w całej Polsce spacerują po ulicach miast, zbierając pieniądze na zakup najnowocześniejszych sprzętów dla polskich szpitali.
- Z uwagi na pandemię wprowadzamy specjalne rozwiązania. Dzięki doświadczeniu przy Najpiękniejszej Domówce Świata WOŚP wiemy jak zadbać o bezpieczeństwo podczas 29. Finału WOŚP - piszą na oficjalnej stronie pracownicy Fundacji WOŚP. Sztabowa Puszka Stacjonarna to opcja dedykowana małym przedsiębiorstwom oraz organizatorom imprez zamkniętych zarejestrowanych w Bazie Szefa Sztabu. Każda taka puszka powinna zostać zarejestrowana i mieć przypisanego opiekuna. Zbiórka do Sztabowej Puszki Stacjonarnej może być realizowana tylko przy pomocy oficjalnej finałowej puszki i może się odbywać wyłącznie w lokalu, który otrzymał zgodę na przeprowadzenie kwesty. Sztabowa Puszka Wirtualna to rodzaj zbiórki skierowany do firm i portali internetowych, które chcą zorganizować zbiórkę za pomocą elektronicznych środków przekazu. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym. Warto wspomnieć, że z początkiem grudnia ruszają również ponownie opcje zbiórek online, będzie można wesprzeć cel 29. Finału za pomocą m.in.: eSkarbonki, czyli internetowej puszki wolontariusza, wpłat na Facebooku oraz licytować i wystawiać przedmioty na aukcjach WOŚP w serwisie Allegro.