Bełchatowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już dawno zarejestrowany, a wraz z jego rejestracją ruszyły pieczołowite przygotowania do styczniowego finału. Koronawirus i obostrzenia w całym kraju wymusiły zmianę formuły wielkiego grania. Nie ma co liczyć na koncerty, zabawa pod sceną z muzyką na żywo jest po prostu niemożliwa. Nie zmieni się jednak to, co jest kwintesencją każdego finału – wolontariusze, ci wyjdą na ulice Bełchatowa z charakterystycznymi puszkami.
- W tym roku będzie z nami grać 210 wolontariuszy, więc sądzę, że każdy, kto będzie chciał wesprzeć Orkiestrę nie będzie miał z tym problemu. Nasi wolontariusze, zresztą, jak co roku podejdą do sprawy bardzo skrupulatnie i będą kwestować na wszystkich ulicach. W tym roku bardzo wspierają nas bełchatowscy restauratorzy, którzy przygotowali dla kwestujących ciepłe napoje i coś do zjedzenia, oczywiście w formie na wynos - mówi Rafał Kaleciński, szef sztabu WOŚP w Bełchatowie.
CZYTAJ: Kierowco, miej się na baczności! Tutaj pojawią się urządzenia rejestrujące wykroczenia!
Z kolei w internecie trwają licytacje przeróżnych gadżetów i przedmiotów. Wszystko można znaleźć zarówno na fejsbukowym profilu bełchatowskiego sztabu WOŚP, jak i na stronie allegro.pl.
- Aukcje internetowe już ruszyły. Mamy całą masę ciekawych przedmiotów do licytowania, są gadżety wośpowe, także te z podpisem Jurak Owsiaka. Można wylicytować medal za zdobycie wicemistrzostwa kraju przez GKS, sądzę więc, że fajna gratka dla fanów piłki nożnej. Jest naprawdę spora liczba rozmaitych voucherów, które będzie można zrealizować już po finale – dodaje Kaleciński.
POLECAMY: Bełchatów: Jest już plaża i część linii brzegowej „pokopalnianego” jeziora! Kiedy napełnianie?
Licytacje będą się kończyć w dniu finału. Poza kwestą w niedzielę 31 stycznia i internetowymi licytacjami WOŚP można także wspierać datkami w stacjonarnych puszkach sztabowych. To tegoroczna nowość, którą wymusiła pandemia i brak możliwości zorganizowania imprez. Puszki rozstawiono już 15 grudnia, a w Bełchatowie można się na nie natknąć w 80 rozmaitych lokalizacjach – to firmy i instytucje. Każdy może tam dorzucić swoją cegiełkę do zbiórki.
TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bełchatów dołącza do nowego, rządowego programu mieszkaniowego. Na czym polega SIM i kto może liczyć na mieszkanie?
Jest jeszcze jedna rzecz, która jest wizytówką każdego finału, to światełko do nieba. Szczęśliwie, da się je odpalić, pomimo obowiązujących obostrzeń. Jaką formę przybierze w Bełchatowie w tym roku?
- Światełko do nieba, to prawdziwy znak charakterystyczny finału. Chcemy podtrzymać tę idee i tradycję WOŚP. W tym roku postawiliśmy na pokaz pirotechniki. Fajerwerki zostaną odpalone z czterech stron świata. Dlatego proponujemy spojrzeć 31 stycznia o 20.00 w bełchatowskie niebo – wyjaśnia Rafał Kaleciński.
Tegoroczna zbiórka będzie dedykowana wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
PRZECZYTAJ: SZOK! Jeden dzień pomiarów i będzie 1300 mandatów za prędkość!? Kamery na A1 "cykają" fotki jak oszalałe!