Magia świąt to w dużej mierze jej zasługa. Mowa o żywej choince, która tworzy w domu wyjątkowy klimat. Wystarczy pamiętać o kilku drobnych rzeczach, aby stała zdecydowanie dłużej.
Sporo zależy od rodzaju drzewka, jakie wybraliśmy do przystrojenia. Najdłużej „trzymają się” jodły, świerk kujący i drzewka sosnowe. Jednak niezależnie od gatunku, warto choince zapewnić optymalne warunki, jeśli postawiliśmy choinkę w sąsiedztwie kaloryfera, bądź jeszcze gorzej, przy kominku, w którym będziemy palić – czym prędzej odstawmy drzewko od tych źródeł ciepła! Temperatura jest dla świątecznych, żywych choinek zabójcza. Sprawa numer dwa – woda.
CZYTAJ: Trzech Króli 2021: Czy Orszak wyjdzie na ulice Bełchatowa? Jak będzie wyglądać świętowanie?
- Starajmy się umieścić drzewko w stojaku, do którego możemy dolewać wodę, aby drzewko przez cały czas mogło ją pobierać - radzi Jarosław Zając, nadleśniczy z Nadleśnictwa Bełchatów.
Jeśli kupiliśmy drzewko ukorzenione, można je po świętach wkopać do przydomowego ogródka. Pamiętajmy jednak o tym, że z taką choinką będziemy musieli się szybciej „pożegnać”. Im dłużej drzewko będzie stało w domu, tym mniejsza szansa, że nam się przyjmie. Warto też przy tej okazji pamiętać o akcji bełchatowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, które od kilku już lat chętnie przyjmuje poświąteczne drzewka tworząc w ten sposób przyjazne warunki dla swoich podopiecznych, więcej na ten temat przeczytacie w artykule >>> Schronisko dla zwierząt PSYgarnie choinki! Rusza kolejna odsłona akcji.
PRZECZYTAJ: Choinkowa BOMBKA znacie jej niezwykłą historię? Zobacz, jak powstają te SZKLANE CUDA! [GALERIA]