Infrastruktura sportowo-pobytowa zarządzana przez Bydgoskie Centrum Sportu oraz spółkę Bydgoskie Obiekty Sportowe jest funkcjonalną bazą treningową. Miasto zapewnia także uruchomienie wszelkich dodatkowych procedur oraz standardów sanitarnych, tak aby zajęcia sportowe, a także warunki pobytowe były bezpieczne dla zawodników i sztabu szkoleniowego.
- Miasto dysponuje infrastrukturą, która stanowiłaby ważne uzupełnienie dla możliwości Centralnych Ośrodków Sportu: funkcjonalną bazę treningową dla lekkoatletów, strzelnicę sportową, halę gimnastyki sportowej, obiekty i bazę hotelową dostosowaną dla paraolimpijczyków – przekonuje w piśmie prezydent Rafał Bruski. – Zarówno kompleks sportowy Zawisza, Tor Regatowy i inne bydgoskie obiekty, a także infrastruktura pobytowa w oparciu o Hotel Zawisza i Przystań Bydgoszcz będą przygotowane na przyjęcie sportowców w standardzie Centralnych Ośrodków Sportu – dodaje.
ZOBACZ: Tak naukowcy z Bydgoszczy będą walczyć z koronawirusem. Będzie przełom?
Obie jednostki miejskie zarządzające obiektami sportowymi, dysponują także doświadczonym personelem, który od lat wzorowo współpracuje z wieloma związkami sportowymi przy organizacji zawodów na najwyższym międzynarodowym poziomie, a także przy organizacji zgrupowań reprezentantów Polski przygotowujących się do startów w najważniejszych zawodach.
Prośba o uwzględnienie bydgoskiej bazy sportowej w rządowym planie pobudzania sportu motywowana jest też faktem, że wielu zawodników trenujących na co dzień w miejskich obiektach posiada kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
PRZECZYTAJ: Jasnowidz Jackowski miał wizję! Jaki los czeka Polaków? Koniecznie przeczytaj! [24.04.2020]