Co pyli w maju i czerwcu w Bydgoszczy? Porady dla alergików

i

Autor: pixabay.com Co pyli w maju i czerwcu w Bydgoszczy? Porady dla alergików

Co pyli w maju i czerwcu w Bydgoszczy? Porady dla alergików [SPOSÓB NA ALERGIĘ]

2018-05-28 17:47

Wiosna to szczególnie trudny okres dla alergików. Zwykle o tej porze większość roślin kwitnących rozpoczyna pylenie, a to oznacza katar, kichanie i łzawiące oczy. Jak sobie radzić z alergią?

Wiosna to szczególnie trudny okres dla alergików. Zwykle o tej porze większość roślin kwitnących rozpoczyna pylenie, a to oznacza katar, kichanie i łzawiące oczy. Jak sobie radzić z alergią?

Zobacz też: 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy [ZDJĘCIA, WYNIKI]

W okresie maja i czerwca pylenie roślin jest bardzo mocne. W naszym regionie na ten czas przypada silne pylenie trawy, grzybów Cladosporium oraz Alternaria. W czerwcu stężenie pyłków szczawiu, pokrzywy czy babki będzie znacznie wyższe niż teraz.

Jakie są objawy alergii?

Pyłki wnikają do dróg oddechowych, m.in. do nosa, a także do także spojówek. Tam przyklejają się do błon śluzowych, nabierają kontaktu z komórkami naszego układu odpornościowego i wywołują reakcje alergiczne.

Zazwyczaj alergia na pyłki objawia się katarem, kichaniem, zaczerwienieniem oczu, a w niektórych przypadkach wysypką czy objawami astmy oskrzelowej. Niestety alergia na pyłki jest bardzo trudna do leczenia. Z reguły alergikom przepisywane są leki łagodzące objawy uczulenia. Jeśli alergia objawia się już w wieku dziecięcym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że z czasem jej objawy będą łagodnieć lub zanikną zupełnie. Jednak na alergię na pyłki cierpi wielu dorosłych i w ich przypadku szanse na wyleczenie są niewielkie.

Porady dla alergików

Podstawowa rzecz, to unikanie ekspozycji na pyłki roślin wiatropylnych. Zaczyna się okres pylenia traw, więc należy unikać wychodzenia na trawniki, miejsca, gdzie była świeżo skoszona trawa. Możemy również po powrocie do domu przemyć dokładnie twarz wodą. Należy też w miarę szczelnie zamykać okna. Objawy alergii możemy łagodzić również naturalnymi suplementami. Oczywiście, jednym ze sposobów jest ograniczenie przebywania na świeżym powietrzu, ale na dłuższą metę może być to dość uciążliwe.

Na katar sienny bardzo dobrym lekarstwem jest czosnek, warto sięgnąć również po napary z łopianu, mlecza i jeżówki. Odpowiednia dieta bogata w witaminę C również może być dobrym sposobem na alergię. Z pewnością lekarz też podpowie nam, jak łagodzić objawy uczulenia.

Przeczytaj także: Karmiące mamy mają swoje miejsce na Wyspie Młyńskiej [AUDIO]

TO WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają