Egzamin ósmoklasisty 2022. Język polski
Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego ma sprawdzić wiedzę i znajomość lektur na koniec szkoły podstawowej. To dla młodych uczniów pierwszy poważny test, z którym przyjdzie im się zmierzyć. Dlatego bardzo ważne jest to, aby odpowiednio przygotować się do egzaminu ósmoklasisty 2022. Pierwszy egzamin 24 maja 2022 r. o godzinie 9:00. Uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Czy w internecie są już przecieki? Co może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Na pewno trzeba powtórzyć wiedzę z zakresu lektur z listy lektur obowiązkowych. Bez tego ani rusz na egzaminie z polskiego.
Sprawdź: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pewniaki, które warto powtórzyć
Egzamin ósmoklasisty 2022. Jakie lektury trzeba przeczytać?
Egzamin ósmoklasisty 2022 sprawdza umiejętności uczniów. Wielu z nich podchodzi do niego bardzo poważnie: powtarza materiał i zagadnienia, których znajomość jest sprawdzana na egzaminie. Do egzaminu ósmoklasisty 2022 zostało już niewiele czasu, więc warto skupić się na lekturach, które są obowiązkowe.
Jakie książki mogą pojawić się w arkuszu? Dobra wiadomość dla uczniów jest taka, że na egzaminie ósmoklasisty 2022 będzie obowiązywała nowa, skrócona lista lektur obowiązkowych. Zniknęły tytuły, które były postrachem uczniów, dzięki czemu łatwiej będzie wypaść dobrze na egzaminie z polskiego.
Jak po zmianach wygląda lista lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2022? Szczegóły znajdziecie poniżej!
Egzamin ósmoklasisty 2022. Lista lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2022
Egzamin ósmoklasisty 2022. Mamy listę lektur obowiązkowych, które trzeba przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty 2022. Znajomość tych książek ich fabuły i bohaterów, będzie bowiem wymagana na egzaminie z języka polskiego.
- Charles Dickens "Opowieść wigilijna"
- Aleksander Fredro "Zemsta"
- Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII;
- Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec"
- Adam Mickiewicz "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady" cz. II, "Pan Tadeusz" (całość);
- Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę"
- Henryk Sienkiewicz "Quo vadis", "Latarnik";
- Juliusz Słowacki "Balladyna"
- wiersze wybranych poetów.