Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z matematyki. Jakie zadania będą w arkuszach CKE na egzaminie z matematyki?

i

Autor: Pixabay.com Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z matematyki. Jakie zadania będą w arkuszach CKE na egzaminie z matematyki?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z matematyki. Jakie zadania będą w arkuszach CKE na egzaminie z matematyki?

2021-12-08 13:49

Egzamin ósmoklasisty 2022, przecieki z matematyki. Według harmonogramu CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna), egzamin ósmoklasisty 2022 zaplanowany jest na 25 maja 2022. Sporo uczniów zaczęło już powtórki i zadaje sobie pytanie – co będzie na egzaminie z matematyki? Jakie zadania znajdą się w arkuszach CKE? Wielu szuka w internecie arkuszy zadań CKE i przecieków z matematyki. Jakich zadań można się spodziewać na egzaminie ósmoklasisty 2022? Mamy dobrą wiadomość dla uczniów: tutaj znajdziecie pewniaki z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2022 budzi emocje wśród uczniów, ponieważ to pierwszy ich ważny egzamin w życiu. Najbardziej jednak przejmują się oni egzaminem z matematyki – zadania, które mogą znaleźć się na egzaminie wiele osób zwyczajnie przerażają, zadają sobie więc pytanie: czy są jakieś przecieki z matematyki? Mnóstwo osób szuka odpowiedzi na to pytanie w internecie, forach, mediach społecznościowych. Poszukiwanie przecieków z egzaminu ósmoklasistów 2022 z matematyki to rzecz, na której uczniowie nie powinni się skupiać, ponieważ treść zadań egzaminacyjnych poznamy dopiero w dniu egzaminu. Są jednak zadania – pewniaki, które z pewnością pojawią się w arkuszach CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) na egzaminie ósmoklasisty.

W roku 2022 egzaminy rozpoczną się 24 maja 2022, kiedy uczniowie otworzą arkusze przygotowane przez CKE (Centralną Komisję Egzaminacyjną) z języka polskiego. Następnego dnia zaplanowano egzamin z matematyki (25 maja 2022), a trzeciego dnia egzaminów (26 maja 2022) uczniowie zmierzą się z językiem obcym.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwa 100 minut. Jak informuje CKE, na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki?

Uczniowie podczas egzaminu z matematyki zmierzą się z zadaniami otwartymi oraz zamkniętymi. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. Wśród zadań zamkniętych znajdą się m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz oraz zadania na dobieranie. Z kolei zadania otwarte będą wymagały samodzielnego sformułowania odpowiedzi przez przystępującego do egzaminu ósmoklasisty ucznia.

Według informacji przekazanych przez CKE, zadania będą wymagały umiejętności takich jak:

  • sprawność rachunkowa
  • wykorzystanie i tworzenie informacji
  • wykorzystanie i interpretowanie reprezentacji
  • rozumowanie i argumentacja.

W arkuszu egzaminacyjnym znajdzie się od 19 do 23 zadań:

  • zamknięte 14–16
  • otwarte 5–7

Warto powtórzyć działania na potęgach, twierdzenie Pitagorasa, działania w układzie współrzędnych, zadania z obliczaniem procentów, działania na pierwiastkach, zadania z geometrii dotyczące wyliczania kątów czy wyliczanie średnie arytmetycznej.

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Arkusz CKE

Przed egzaminem warto powtórzyć rozwiązywanie zadań, które znalazły się w arkuszach CKE w poprzednich latach:

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza
Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2023. Denerwujesz się przed testem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają