- Każdy ma prawo do miłości i szacunku - mówią organizatorzy pierwszego w Bydgoszczy Marszu Równości. Kolorowy pochód ruszy 11 maja.
Nadchodzący masz to sprzeciw wobec dyskryminacji osób nieheteroseksualnych. W planach jest nie tylko marsz, ale też imprezy towarzyszące. Przygotowano wykłady o zdrowiu i seksualności oraz "żywą bibliotekę".- My już wiele przeżyliśmy w szkole, więc jesteśmy odporni na ataki. Większość młodych ludzi ze środowiska LGBT jest upokarzania, dlatego potrzebuje wsparcia - komentuje Adam Witczak, współorganizator bydgoskiego marszu.
Marsz Równości pod patronatem prezydenta Bydgoszczy
Rafał Bruski postanowił objąć patronat nad nadchodzącym Marszem Równości w Bydgoszczy. Dodatkowo wydano zgodę udekorowanie ulic tęczowymi flagami.
- Prezydent jest przeciw dyskryminacji, nieważne kogo ona dotyczy. W związku z tym chce okazać swoje wsparcie podczas Marszu Równości - mówi Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy.- Bardzo się cieszymy, że z ratusza przyszła taka wiadomość - przyznaje Aleksandra Hajduk z bydgoskiego stowarzyszenia Stan Równości.
Marsz Równości w Bydgoszczy 2019 - Trasa
Stowarzyszenie Stan Równości ogłosiło trasę, którą pokonają wszyscy uczestnicy Marszu Równości. Trasa marszu wygląda następująco: Wyspa Młyńska – Tamka – Focha (w prawo, a potem nawrót za mostem i marsz w kierunku ronda Grunwaldzkiego) – Królowej Jadwigi – Naruszewicza – Garbary- Królowej Jadwigi – Focha – rondo Grunwaldzkie – rondo Poznańskie – Grudziądzka – Podgórna – Wełniany Rynek – Długa – Jezuicka – Niedźwiedzia – Stary Rynek.
- 11 maja o 14 ruszamy z Wyspy Młyńskiej. Bardzo cieszymy się, że I Marsz Równości rozpocznie się właśnie tutaj - w samym sercu Bydgoszczy. Pochód zakończy się na Starym Rynku - remont w toku, ale jakoś się pomieścimy - czytamy na Facebooku organizatorów.