Spis treści
- Kiedy otworzą zakłady fryzjerskie? Będą obowiązywać zapisy?
- Kiedy otworzą zakłady fryzjerskie
- Kiedy otworzą zakłady fryzjerskie? Odmrażanie gospodarki w Polsce
- Zakłady fryzjerskie w czasie koronawirusa. Jak będą działały?
Kiedy otworzą zakłady fryzjerskie? Będą obowiązywać zapisy?
Fryzjer w czasie koronawirusa: kiedy będą otwarte salony fryzjerskie? Rząd znosi obostrzenia wprowadzone w Polsce z powodu pandemii koronawirusa. Kiedy otworzą salony fryzjerskie?
- Otwieranie gospodarki podzieliliśmy na kilka etapów - przekazał premier Mateusz Morawiecki, który wymienił cztery etapy - powiedział w czasie kwietniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
- Mamy świadomość trudności, z jakimi zmaga się branża beauty, która obejmuje usługi kosmetyczne i fryzjerskie, w dobie pandemii COVID-19. Dlatego odbyliśmy serię spotkań podsumowujących kilkutygodniowy dialog z jej przedstawicielami - mówią przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju.
Kiedy otworzą zakłady fryzjerskie
Usługi kosmetyczne i fryzjerskie mają ruszyć w trzecim etapie odmrażania polskiej gospodarki.
- Chciałabym, aby usługi beauty mogły być świadczone możliwie szybko, ale przy zachowaniu wszelkich standardów higieny i bezpieczeństwa pracy w tym trudnym dla całego społeczeństwa i polskiej gospodarki czasie. Dlatego już od kilku tygodni prowadzimy intensywny dialog z przedstawicielami tej branży. Mamy nadzieję, że dynamika zachorowań w naszym kraju z tygodnia na tydzień będzie coraz słabsza, co umożliwi otwarcie branży. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie premier Morawiecki – mówi wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
– Wsłuchujemy się w oczekiwania i postulaty branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Mam nadzieję, że we współpracy z jej reprezentantami będziemy w stanie uniknąć bankructw w tej – niezwykle silnie dotkniętej przez konsekwencje pandemii koronawirusa – gałęzi biznesu - mówi wiceszefowa resortu rozwoju Olga Semeniuk.
Za nami już dwa etapy odmrażania polskiej gospodarki. Branża beauty, która obejmuje usługi kosmetyczne i fryzjerskie, przewidziana jest w kolejnej fazie przystosowywania firm i ich klientów do funkcjonowania w czasie pandemii koronawirusa w naszym kraju. Wytyczne, które właśnie konsultujemy z jej przedstawicielami, mają im w tym pomóc i ułatwić wykonywanie pracy.
PRZECZYTAJ: Powrót do szkoły. Kiedy otworzą szkoły? [KIEDY BĘDĄ OTWARTE SZKOŁY KIEDY OTWORZĄ SZKOŁY DATA]
Kiedy otworzą zakłady fryzjerskie? Odmrażanie gospodarki w Polsce
- Decyzję rządu o bliskim otwarciu salonów fryzjerskich poprzedziły szerokie konsultacje z udziałem ekspertów, w tym z Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Wspólnie poszukiwaliśmy rozwiązań, które pozwolą na bezpieczny powrót do pracy przedsiębiorców branży fryzjerskiej, mimo trwającej pandemii COVID-19. Cieszę się, że z myślą o właścicielach i pracownikach salonów fryzjerskich, a także ich klientach, powstał zestaw praktycznych wytycznych i procedur, których stosowanie pozwoli podjąć pracę z zachowaniem wszelkich – mówi dr Anna Oborska, dyrektor generalna i wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.
Według danych na koniec marca 2020 r. 87 505 podmiotów gospodarczych deklarowało prowadzenie działalności zaliczanej do kategorii „Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”. Stanowią one blisko 2,2% ogólnej liczby podmiotów gospodarki narodowej znajdujących się w rejestrze REGON. Spośród nich aż 99,6% stanowią mikrofirmy.
- Dzisiaj odmrażanie gospodarki to właściwie odmrażanie naszego życia. Róbmy to tak, aby działo się to przy zgodzie zainteresowanych i według zrozumiałych zasad. Ważne jest też to, żeby przedsiębiorcy mieli czas na przygotowanie się do wdrożenia zasad, które nie zawsze są proste – mówi Henryk Orfinger, wiceprezydent Konfederacji Lewiatan, współtwórca Dr Irena Eris.
ZOBACZ: Bydgoszcz: Przedszkola i żłobki nie ruszą 11 maja. CO DALEJ? Urzędnicy powiedzieli o planach!
Zakłady fryzjerskie w czasie koronawirusa. Jak będą działały?
Niezależnie od wytycznych funkcjonowania poszczególnych branż w tzw. nowej normalności, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania.
- O czym należy pamiętać szczególnie?
- Zachowuj 2-metrową odległość od innych w przestrzeni publicznej.
- Obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w miejscach publicznych.
- Pracuj i ucz się zdalnie, jeśli tylko jest to możliwe.
- Ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu).
- Kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.
SPRAWDŹ: Bydgoszcz: „Drive-Thru” dla osób w kwarantannie. Badania są bezpłatne [ZDJĘCIA]
Koronawirus w Bydgoszczy - tu znajdziesz wszystkie informacje