E-recepta już obowiązkowa. Lekarz wyśle nam receptę na telefon albo na skrzyknę mailową. Wielu pacjentów się cieszy, bo to dla nich ułatwienie. Jednak są i tacy, którzy na te zmiany wcale nie czekali, szczególnie starsi bydgoszczanie. Wolą dostać od lekarza wydruk.
- Właśnie byłam po receptę, ale dostałam na kartce. Nie jestem znawcą tych nowości. Boję się, żebym niczego nie pomyliła, a z lekami trzeba uważać – mówi bydgoszczanka. Kobieta z tej samej przychodni jest innego zdania – Dobry pomysł, nie trzeba z tą receptą papierową chodzić do apteki, wystarczy telefon – mówi.
W Narodowym Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy przekonują, że korzystanie z e-recepty jest bardzo proste. Dodatkowo, pacjent jej nie zgubi, bo wszystko będzie dostępne w formie elektronicznej.
ZOBACZ TAKŻE: E-recepta. Co to jest, jak korzystać? Najważniejsze informacje o e-recepcie
- Jeżeli pacjent będzie chciał otrzymać ją w formie wydruku papierowego, nie robi nic. Lekarz zawsze ma możliwość wydrukowania. Abyśmy otrzymali receptę w formie elektronicznej, musimy zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta. To możemy uzyskać poprzez profil zaufany - tłumaczy Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy NFZ w Bydgoszczy.
Potwierdzenia profilu zaufanego można dokonać między innymi w swoim banku a także w Narodowym Funduszu Zdrowia, w Bydgoszczy przy ul. Łomżyńskiej.
Na Kujawach i Pomorzu tylko do połowy grudnia trzy tysiące lekarzy wystawiło 3 mln e-recept.