Po zawieszeniu zajęć na uczelniach i przejściu na zdalny tryb pracy, WSB w Bydgoszczy jako jedna z pierwszych uczelni w regionie, wystartowała zajęciami w formie online. Z obronami prac dyplomowych nie mogło być inaczej, pierwsza zdalna obrona pracy inżynierskiej odbyła się 17 kwietnia br. o godzinie 9.00.
Najbardziej niecierpliwie na pierwsze obrony online czekała Pani Agnieszka Rerek, absolwentka studiów II stopnia. Jej niecierpliwość wynikała z zaawansowanej ciąży oraz terminu porodu bardzo zbliżonego z terminem obrony. To właśnie Pani Agnieszka miała jako pierwsza w regionie bronić swoją pracę magisterską.
- Obrona przebiegła sprawnie, została bardzo dobrze zorganizowana i przygotowana - wspomina pani Agnieszka. - Moje obawy o jakość połączenia lub inne problemy techniczne związane z głosem i wideo okazały się zupełnie niepotrzebne. Komisja przeprowadzająca egzamin była zgrana i bardzo dobrze przygotowana do przeprowadzenia w takiej formie (online) obrony pracy magisterskiej. Forma egzaminu okazała się przyjemna, wygodna i przede wszystkim bardzo bezpieczna.
Podwójny stres nie przeszkodził jednak w uzyskaniu tytułu magistra oraz zdania egzaminu dyplomowego na ocenę bardzo dobrą.
- Miałam przyjemność pełnić funkcję przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej - mówi dr Dominika Muszyńska-Jeleszyńska, prodziekan WSB w Bydgoszczy. - Cały egzamin przebiegał bardzo sprawnie i w istocie nie różnił się od tego przeprowadzonego w murach Uczelni. Egzamin zakończył się sukcesem, studentka uzyskała tytuł zawodowy magistra. Zabrakło nam jedynie uścisku dłoni, ale te gesty gratulacji musimy odłożyć na lepszy czas.
Historia Pani Agnieszki miała dodatkowe szczęśliwe zakończenie, gdy następnego dnia wcześnie rano na świat przyszła jej córeczka Anastazja.
To pierwsza obrona pracy dyplomowej online w historii Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy.
- Uczelnia w obliczu ostatnich wydarzeń, stara się zachować ciągłość kształcenia oraz funkcjonowania całej organizacji - zapewniają pracownicy uczelni. - Wszystkie zajęcia są streamingowane za pośrednictwem zewnętrznej platformy. W trakcie streamingu studenci widzą wykładowców, przygotowane przez nich prezentacje oraz notatki zapisywane na tablicach. Mogą też zadawać pytania poprzez specjalny czat. Zajęcia są interaktywne, odtwarzane na większości sprzętów komputerowych, również mobilnych. Wystarczy mieć dostęp do Internetu.
KORONAWIRUS BYDGOSZCZ - INFORMACJE
- PRZECZYTAJ: Koronawirus. Od ilu lat dziecko musi nosić maseczkę ochronną?
- ZOBACZ: Czy koronawirusem można się zarazić podczas rozmowy? Naukowcy przestrzegają
- SPRAWDŹ: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
Koronawirus w Bydgoszczy - tu znajdziesz wszystkie informacje