W najbliższych dniach, we współpracy z operatorami, będziemy oczywiście obserwować „napełnienie" poszczególnych kursów na liniach komunikacyjnych. Działanie to będzie realizowane w oparciu o monitoring wizyjny w pojazdach, obserwacje własne oraz sygnały od Pasażerów. W uzasadnionych przypadkach wprowadzimy odpowiednie wzmocnienia danych kursów, polegające bądź na zadysponowaniu do ruchu taboru o większej pojemności lub dublowaniu kursów w zakresie posiadanej liczby pojazdów.
Czerwona strefa w Bydgoszcz: Będzie więcej autobusów
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, w związku z wprowadzeniem Bydgoszczy do czerwonej strefy, a tym samym ograniczeniem liczby pasażerów w autobusach zdecydował o uruchomieniu dodatkowych kursów linii najczęściej wybieranych przez pasażerów.
- Od 19 października wzmocnione zostały dodatkowym pojazdem autobusy linii 77 i 68.
- Od 20 października wprowadzone zostaną w godzinach szczytu wzmocnienia dla linii autobusowej nr 76.
Dublowane kursy będą realizowane autobusami przegubowymi.
Spis treści
- Czerwona strefa w Bydgoszcz: Będzie więcej autobusów
- Czerwona strefa w Bydgoszczy: Bezpieczeństwo pasażerów
- Pandemia a finanse Bydgoszczy
- Bydgoszcz: Jak zwrócić bilet okresowy komunikacji miejskiej?
- Warto zauważyć, że nikt w Polsce nie był przygotowany na taki scenariusz wydarzeń i nie dysponuje odpowiednią ilością taboru, aby przy stałej liczbie pasażerów spełniać tak wyśrubowane ograniczenia epidemiologiczne i świadczyć zarazem usługi przewozowe na dotychczasowym poziomie - mówią przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Czerwona strefa w Bydgoszczy: Bezpieczeństwo pasażerów
- W Bydgoszczy od początku pandemii zachowane były zasady bezpieczeństwa i ograniczenia epidemiologiczne - informują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych w Bydgoszczy, cały czas obowiązują rozkłady pierwotnie zaplanowane dla danego typu dnia (powszedni, sobota, niedziela) co oznacza, że w Bydgoszczy nie ma ograniczenia oferty przewozowej.
Po wprowadzeniu limitów pasażerów w transporcie publicznym, prowadzone były na bieżąco, obserwacje „napełnienia" poszczególnych kursów na liniach komunikacyjnych.
- W uzasadnionych przypadkach wprowadzaliśmy odpowiednie wzmocnienia danych kursów, polegające bądź na zadysponowaniu do ruchu taboru o większej pojemności lub dublowaniu kursów - mówi ZDMiKP w Bydgoszczy.
Wprowadzone zostały też strefy buforowe w pojazdach, dodatkowe dezynfekcje oraz wyłączone zostały tzw. „ciepłych przycisków".
Pandemia a finanse Bydgoszczy
- Przypominamy, że już pierwsze ograniczenia epidemiologiczne mocno wpłynęły na spadek sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i tym samym mocno ograniczyły wpływy do budżetu miasta - informuje ZDMiKP i dodaje: - Straty z tego tytułu wynoszą w tym roku już kilka milionów złotych.
- W pierwszym okresie obostrzeń (kwarantanna narodowa) poziom sprzedaży spadł do ok. 20% wartości bazowe występującej w warunkach „normalnych",
- W drugiej połowie kwietnia poziom sprzedaży wyniósł ok. 30% wartości bazowej,
- Na początku maja poziom sprzedaży wynosił tylko ok. 40% wartości bazowej.
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapewnia, że będzie na bieżąco prowadzić dalsze obserwacje „napełnienia" kursów na poszczególnych liniach.
- Apelujemy również o zachowanie w środkach komunikacji miejskiej dystansu pomiędzy pasażerami oraz przypominamy o obowiązku noszenie maseczek - słyszymy w ZDMiKP.
Bydgoszcz: Jak zwrócić bilet okresowy komunikacji miejskiej?
W związku z wejściem Miasta Bydgoszczy do "strefy czerwonej" a tym samym wprowadzeniem nauki zdalnej przypominamy, że istnieje możliwość zwrotu biletu okresowego.
- Z uwagi na wyjątkową sytuację dopuszczamy możliwość korespondencyjnego załatwienia sprawy - informuje ZDMiKP.
Poniżej zasady:
Wniosek wraz z Bydgoską Kartą Miejską i paragonem można przesłać na adres ZDMiKP. Bilet będzie anulowany od następnego dnia po nadaniu listu. Dokumenty, które należy przesłać:
- wypełniony wniosek o zwrot pieniędzy z tytułu niewykorzystanego biletu okresowego,
- oryginał paragonu potwierdzającego zakup biletu lub wystawiona na jego podstawie faktura. Przy zakupie przez Internet (bez pobrania faktury) transakcja jest potwierdzana raportem generowanym z systemu BKM podczas rozliczania biletu,
- Bydgoska Karta Miejska– w celu usunięcia transakcji.
Karta po usunięciu biletu będzie odsyłana do Wnioskodawcy. Pozostaje również możliwość tradycyjnego załatwienia sprawy tj. osobiste stawiennictwo osoby pełnoletniej bądź opiekuna prawnego osoby małoletniej w Centrum Obsługi Klienta, od pon.-do piątku w godz. 7.00-17.00.
Sprawdź: Nowe czerwone strefy. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę. OGROMNE obostrzenia