Koronawirus

i

Autor: Bokskapet / pixabay

Koronawirus w Polsce? Kuratorium Oświaty zabiera głos w sprawie zamknięcia placówek

2020-03-02 10:31

Mieszkańcy Bydgoszczy w napięciu śledzą kolejne informacje dotyczące koronawirusa. Rodzice dzieci uczęszczanych do szkół, przedszkoli i żłobków zastanawiają się, czy w związku z kolejnymi doniesieniami dotyczącymi wirusa z Chin placówki wychowawcze zostaną zamknięte.

Koronawirus jest w ostatnich dniach tematem, który pojawia się w wielu rozmowach mieszkańców Bydgoszczy. Coraz częściej pojawiają się pytania o to, czy w związku z groźnym wirusem z Chin, w mieście zostaną zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki. Zapytaliśmy w Kuratorium Oświaty.

- Nie mamy informacji o tym, by któraś z placówek podlegających Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy została zamknięta z powodu koronawirusa - mówi nam pracownik Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i dodaje: - Ministerstwo Zdrowia wydało informacje dotyczące postępowania w przypadku podejrzenia koronawirusem. Zostały one przekazane dyrektorom placówek.

W rozmowie z KO dowiadujemy się także, że wizytatorzy przypisani do szkół, przedszkoli i żłobków są w stałym kontakcie z dyrektorami tych placówek.

Obecnie w Bydgoszczy nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa.

PRZECZYTAJ: Koronawirus w Polsce. Jasnowidz Jackowski z Człuchowa zabrał głos [WIDEO]

W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami - czytamy w komunikacie przekazanym przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Bydgoszczy. Głos w sprawie zabrało Kuratorium Oświaty

Osoby powracające z północnych Włoch
Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.:

  • gorączka,
  • kaszel,
  • duszność,
  • problemy z oddychaniem

powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:

  • codziennie mierzyć temperaturę ciała
    zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

PRZECZYTAJ: Lekcja pornografii zamiast informatyki. Nauczyciela z Mogilna przerosła technika

Sprawdzamy jak reagują polskie służby na chorego z koronawirusem
Sonda
Czy obawiasz się wirusa z Chin?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki