To innowacyjne narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą się dowiedzieć czy w ich okolicy jest bezpiecznie. Mogą też sami zgłaszać pojawiające się problemy.
Mapę znajdziesz TUTAJ.
Jak taka mapa działa w praktyce?
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach. Podstawą są informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych. Za pomocą interaktywnej strony mieszkańcy mają możliwość aktualizacji danych na mapie. Mogą przekazywać informacje o zagrożenia występujących w ich najbliższym rejonie. Później te sygnały będą weryfikowane przez funkcjonariuszy i jeżeli okażą się, że są one prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę.
Według policji dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje dotyczące także dzielnic i osiedli.
Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.