Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Most Uniwersytecki w Bydgoszczy zyska tęczowe barwy
Bydgoszczanie wielokrotnie dawali wyraz swojej otwartości dla różnorodności, w bydgoskich szkołach od kilku lat, realizowany jest program „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. Przy prezydencie działa Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania, która zajmuje się problemami dyskryminacji ze względu na wszystkie przesłanki.
Czym jest tolerancja?
Czym jest tolerancja? To szacunek dla odmienności - ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, wyznawane poglądy czy orientację seksualną. Tolerancja to poszanowanie wolności innych. Wszystkie te wartości nabierają szczególnego znaczenia dziś, kiedy widzimy radykalne przejawy dyskryminacji i braku szacunku dla odmiennych poglądów czy postaw.
16 listopada, z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji bydgoscy urzędnicy zaplanowali szereg działań - zarówno symbolicznych, jak i merytorycznych. Prezydent Rafał Bruski, wspólnie z prezydentami miast Unii Metropolii Polskich, podpisał apel w związku z Międzynarodowym Dniem Tolerancji. Apel znajduje się TUTAJ.
Jak Bydgoszcz świętować będzie Międzynarodowy Dzień Tolerancji?
16 listopada w godzinach popołudniowych Most Uniwersytecki zostanie podświetlony w tęczowych barwach, a Przechodzący przez rzekę ubrany w wielobarwną koszulkę. Online odbędzie się wystawa „Nie bój się mnie nie bój się siebie” autorstwa dr Kosmy Kołodzieja i pokaz filmu „Czym jest dla Ciebie tolerancja”. Transmisja na żywo na Facebooku Rady ds. Równego Traktowania, link TUTAJ. Księgarnia Skrzynka na bajki zaprasza na dyskusję na temat książek dla dzieci o tolerancji - transmisja na Facebooku Rady ds. Równego Traktowania – rozmowę poprowadzi Anna Wróblewska-Zawadzka, Zastępczyni Przewodniczącej RRT. Tego dnia odbędzie się też inauguracja inicjatyw przygotowanych w ramach projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”, m.in. oficjalnie wystartuje IV sezon SOT - szczegóły dostępne www.otwarta.bydgoszcz.pl