MON: Centralna Wojskowa Pracownia Psychologiczna będzie przeniesiona z Bydgoszczy do Warszawy

i

Autor: Pixabay

MON: Centralna Wojskowa Pracownia Psychologiczna będzie przeniesiona z Bydgoszczy do Warszawy

2020-10-15 13:53

Przeniesienie w 2021 r. Centralnej Wojskowej Pracowni Psychologicznej z Bydgoszczy do Warszawy przewiduje projekt rozporządzenia szefa MON, który trafił do uzgodnień międzyresortowych - informuje PAP. Resort argumentuje, że zmiana ta usprawni realizację zadań wojskowej opieki psychologicznej.

W projekcie rozporządzenia datę formalnego przeniesienia Centralnej Wojskowej Pracowni Psychologicznej (CWPPsych) z Bydgoszczy do Warszawy ustalono na 1 stycznia 2021 - informuje PAP.

Centralna Wojskowa Pracownia Psychologiczna zostanie przeniesiona z Bydgoszczy do Warszawy

Resort argumentuje, że zmiana ta pozwoli na "dostosowanie zakresu działania Centralnej Wojskowej Pracowni Psychologicznej do nowych zadań wynikających z potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej" i "usprawnienie współpracy z innymi jednostkami organizacyjnymi resortu obrony narodowej np. z Centralną Wojskową Komisją Lekarską w Warszawie)oraz działalności Pracowni "zgodnie z podległością służbową".

Zobacz także: SKANDAL w wojsku w BYDGOSZCZY! BYLI SZEFOWIE zatrzymani przez CBA

Spis treści

  1. Centralna Wojskowa Pracownia Psychologiczna zostanie przeniesiona z Bydgoszczy do Warszawy
  2. Centralna Wojskowa Pracownia Psychologiczna od 2021 roku będzie w Warszawie
  3. Zadania CWPPsych w Bydgoszczy:

Centralna Wojskowa Pracownia Psychologiczna od 2021 roku będzie w Warszawie

Resort stwierdza, że w związku z dyslokacją CWPPsych "przewiduje się wydatki związane z zakupem drobnego sprzętu i wyposażenia oraz o charakterze remontowo-konserwacyjnym pomieszczeń, które zostaną sfinansowane w ramach wydatków bieżących oraz zabezpieczonych na ten cel środków" - przekazuje PAP.

Zadania CWPPsych w Bydgoszczy:

Z informacji na stronie CWPPsych w Bydgoszczy wynika, że do jej podstawowych zadań należy:

  • prowadzenie badań psychologicznych (selekcyjno-kwalifikacyjnych) kandydatów do służby wojskowej w trybie odwoławczym od orzeczeń wydawanych przez regionalne wojskowe pracownie psychologiczne;
  • prowadzenie badań psychologicznych wynikających z innych ustaw i rozporządzeń na potrzeby resortu obrony narodowej;
  • sprawowanie nadzoru organizacyjnego i merytorycznego nad realizacją zadań podległych regionalnych i wojskowych pracowni psychologicznych;
  • udzielanie pomocy psychologicznej weteranom, weteranom poszkodowanym oraz ich rodzinom;
  • dokonywanie doboru narzędzi psychologicznych do badań specjalistycznych oraz współpraca z Departamentem Wojskowej Służby Zdrowia w opracowaniu metodyk badań na potrzeby resortu obrony narodowej oraz prowadzenie szkoleń i działań profilaktycznych w ramach współpracy z jednostkami i instytucjami wojskowymi.

CWPPsych podlega pięć regionalnych wojskowych pracowni psychologicznych: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie, którym podlegają wojskowe pracownie psychologiczne w dużych miastach w Polsce - w sumie jest ich 30.

(Źródło: PAP)

Protest rolników w Bydgoszczy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają