Nie żyje prof. Paweł Izdebski z UKW w Bydgoszczy. Na zawsze w naszej pamięci

i

Autor: UKW w Bydgoszczy Nie żyje prof. Paweł Izdebski z UKW w Bydgoszczy. "Na zawsze w naszej pamięci"

Nie żyje prof. Paweł Izdebski z UKW w Bydgoszczy. "Na zawsze w naszej pamięci"

2021-09-24 8:03

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. W wieku 63 lat zmarł prof. dr. hab. Pawła Izdebskiego z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Nie żyje prof. Paweł Izdebski z UKW w Bydgoszczy. "Na zawsze w naszej pamięci"

Te tragiczne informacje przekazała wczoraj (23 września) bydgoska uczelnia. "Z niewypowiedzianym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego pracownika naszego Uniwersytetu, prof. dr. hab. Pawła Izdebskiego z Wydziału Psychologii".

Zobacz: Nie żyje prof. Elżbieta Stengert z UKW w Bydgoszczy. Znakomita śpiewaczka zmarła nagle

Prof. dr hab. Paweł Izdebski odbył studia wyższe w latach 1977-1982 na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Stopień naukowy doktora nauk medycznych nadała mu w 1995 r. Rada Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Pracę zawodową rozpoczął w Wojewódzkiej Poradni Odwykowej w Bydgoszczy. W latach 1985-1986 pracował w Klinice Psychiatrii Akademii Medycznej w Bydgoszczy jako asystent, z kolei pracę naukową w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy podjął w 1986 roku. Od roku 2008 był zatrudniony na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jako profesor nadzwyczajny.

Prof. Paweł Izdebski opublikował 113 prac (w tym 17 publikacji indywidualnych). Główne kierunki działalności naukowej profesora to psychologia uzależnień, psychoonkologia, psychologia zdrowia oraz gerontopsychologia. Pełnił funkcję Prodziekana ds. Nauki Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW w Bydgoszczy w latach 2016-2019.

Był Przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Etyki. Odznaczony został Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W dorobku Profesora szczególnie ważna była także Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w roku 2016 za projekt Gradys oprogramowanie w postaci ćwiczeń symulacyjnych z elementami wirtualnej rzeczywistości, wspomagających funkcje poznawcze osób starzejących się prawidłowo i starzejących się patologicznie w przebiegu chorób otępiennych, którego był kierownikiem.

Prezydent zapowiedział drakońskie podwyżki cen biletów. Co na to mieszkańcy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają