Budynek szaletu składa się z dwóch części: męskiej i damskiej z dostępem z zewnątrz po schodach z obu stron. Wewnątrz wykonano prace, które dostosowały obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowicie wymieniono stolarkę oraz wszystkie posadzki, tynki i okładziny. Niestety, przez długą drogę dojścia nie było możliwości zaprojektowania rampy zjazdowej. Dlatego też trwa jeszcze wyposażanie szaletu w dwie platformy schodowe.
Polecany artykuł:
Wewnątrz budynku progi nie przekraczają 2 cm, zaś szerokość przejść umożliwi swobodny dostęp do kabiny przeznaczonej dla osoby niepełnosprawnej. Pojawiły się też nowa izolacja oraz całe pokrycie stropodachu. Zupełnie zmieniły się także elewacje. Usunięto otaczające budynek gazony, podwyższono murki attykowe, a przy ścianach zamontowano estetyczne pergole. Dzięki temu na toalecie rosnąć będą rośliny pnące. Dodatkowo przy pergolach od strony parku ustawiono drewniane ławki. Koszt tej inwestycji to blisko pół miliona złotych.
Warto dodać, że wyremontowany szalet powstał w oparciu o projekt opracowany dla rewitalizacji całego parku, która to zakończyła się w ubiegłym roku.