W pobliżu ulicy Kanałowej, wzdłuż bulwaru Sebastiana Malinowskiego pojawiły się nowe miejskie meble zachęcające do aktywności fizycznej i umysłowej. Mieszkańcy Okola, w otoczeniu przyrody, gdy tylko przyjdą cieplejsze dni będą mogli rozegrać partię szachów, czy warcabów. Na aktywnych czekają także stół do ping-ponga i do gry w piłkarzyki. Wokół Starego Kanału Bydgoskiego prowadzony jest szereg prac. Budowane są nowe alejki spacerowe po obu stronach Kanału. Z uwagi na ochronę starych drzew wykonane zostały z nawierzchni mineralnej. Kilka miesięcy temu zamontowane zostały także nowe ławki i kosze na śmieci. Ta inwestycja to jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych realizowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Zobacz koniecznie: Bydgoszcz: Ruszają remonty chodników zgłaszane przez mieszkańców
To nie koniec zmian w Bydgoszczy
Grudniowe głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim przysienie kolejne zmiany. To malownicze miejsce ma szansę stać się przyrodniczą wizytówką naszego miasta. Na Flisach dzięki głosom mieszkańców powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Na Miedzyniu zwyciężyły pomysły rewitalizacji nabrzeży przy ul. Spacerowej oraz nowe nasadzenia drzew. Na Wilczaku mieszkańcy wybrali nowe nasadzenia zieleni w parku oraz zamontowanie domków dla owadów.
- W ramach dostępnych środków na zadania ponadosiedlowe sprawdzimy możliwość częściowej realizacji zadania, które zdobyło ponad 2 tysiące głosów bydgoszczan - mówią bydgoscy urzędnicy i dodają: - Projekt obejmuje budowę kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Starym Kanałem Bydgoskim. Ale to nie wszystko co będzie się działo w tej części miasta. W ramach małych projektów społecznych odbędą się koncerty, festyn rodzinny i akcja sprzątania, stanie tutaj także kaczkomat. Wartość wszystkich zadań oszacowano na 1,5 mln zł.