Egzamin ósmoklasisty, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Egzaminy ósmoklasistów

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski. Sprawdź odpowiedzi i arkusze CKE. "Był nawet łatwy"

2021-03-17 11:02

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego rozpocznie się 17 marca o godz. 9. Będzie to pierwszy z trzech próbnych egzaminów CKE, do których przystąpią ósmoklasiści. Arkusz CKE będzie sprawdzał m.in. wiedzę z zakresu lektur obowiązkowych. Zobaczcie, co znalazło się w arkuszu i poznajcie sugerowane odpowiedzi!

W związku ze skróceniem listy lektur obowiązkowych, próbny egzamin ósmoklasisty 2021 miał być łatwiejszy. Czy tak było? Uczniowie nie byli zadowoleni, że w arkuszu pojawiły się pytania z "Pana Tadeusza", ale wielu z nich uznało całościowo egzamin jako "nawet łatwy". Z jakimi zadaniami musieli się mierzyć ósmoklasiści? Zobaczcie w galerii poniżej ARKUSZ CKE i sugerowane ODPOWIEDZI i sprawdźcie, jak wam poszło!

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: polski odpowiedzi i arkusze CKE

Na bieżąco śledzimy przebieg próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021. Szczegóły znajdziesz w naszej relacji na żywo: Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski już w środę, 17 marca. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze CKE [RELACJA NA ŻYWO]

Ósmoklasiści na pewno będą chcieli sprawdzić, jak im poszło i będą szukali odpowiedzi z egzaminu z języka polskiego. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Arkusze CKE z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 z polskiego opublikujemy wkrótce po jego rozpoczęciu, w środę, 17 marca 2021 po godz. 9. W naszej galerii znajdziesz arkusz oraz sugerowane odpowiedzi.

Harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021

Przypomnijmy, że próbny egzamin ósmoklasisty rozpocznie się w środę, 17 marca 2021. Egzaminy potrwają trzy dni - każdego dnia uczniowie zmierzą się z arkuszem zadań CKE z innego przedmiotu. Oto pełen harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021:

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski)

Pewniaki na próbnym egzaminie ósmoklasisty 2021 z polskiego

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego ma rozpocząć się w środę, 17 marca punktualnie o godzinie 9. W niektórych placówkach egzamin odbywa się stacjonarnie, z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego. Uczniowie, których szkoły nie zdecydowały się na organizację próbnego egzaminu ósmoklasisty, będą mogli pobrać arkusze z oficjalnej strony CKE i rozwiązać je samodzielnie w domach. Na rozwiązanie zadań z języka polskiego i napisanie wypracowania ósmoklasiści będą mieli 120 minut. Co znajdzie się w arkuszu z polskiego? Zobaczcie, jakie pewniaki są typowane na próbnym egzaminie ósmoklasisty!

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Uczniowie liczą na PRZECIEKI. To na pewno będzie na egzaminie! [17-19 marca]

Jakie lektury będą na próbnym egzaminie ósmoklasisty 2021 z polskiego?

Aż trzy lektury wymienia się jako te najbardziej prawdopodobne na egzaminie. Na szczęście nie są to bardzo trudne książki, a dwie z nich są na tyle krótkie, że uczniowie zdążą je powtórzyć przed próbnym egzaminem z polskiego. Jako pewniaki z polskiego typuje się następujące lektury obowiązkowe:

  • "Pan Tadeusz"
  • "Zemsta"
  • "Balladyna"

Wcześniej typowano również "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego, ale na szczęście dla ósmoklasistów decyzją Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki ta lektura została wykreślona z listy tych obowiązkowych. Uczniowie nie muszą także czytać m.in. reportaży Melchiora Wańkowicza. Więcej o tytułach, które zniknęły z listy lektur obowiązkowych przeczytasz w artykule: Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. NOWA LISTA LEKTUR obowiązkowych na polski. Z listy zniknął POSTRACH uczniów

Kolejnym pewniakiem na próbnym egzaminie ósmoklasisty z polskiego są zadania otwarte, wśród których CKE sprawdzi umiejętność pisania długiej formy wypowiedzi, jak i formy użytkowej. Koniecznie trzeba więc powtórzyć zasady dotyczące pisania:

  • rozprawki
  • opowiadania
  • opisu
  • charakterystyki
  • sprawozdania
  • listu motywacyjnego
  • CV
  • ogłoszenia
  • zaproszenia
  • oficjalnego listu

Ósmoklasiści muszą sobie jednak zdawać sprawę z tego, że pewniaki, to nie to samo co przecieki przed egzaminem ósmoklasisty. Informacje o przeciekach regularnie pojawiają się w internecie przed różnymi egzaminami CKE, ale jak dotąd nie okazały się one prawdziwe.

Czytaj także: Próbny egzamin ósmoklasisty. POLSKI na pierwszy ogień. Matematyka POSTRACHEM uczniów [odpowiedzi i arkusze CKE]

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają