Mieszkania i budynek będą przeznaczone do potrzeb osób z niepełnosprawnościami z preferencją zamieszkania dla osób w wieku senioralnym. Na parterze zlokalizowane będzie wejście główne, hala garażowa i pomieszczenia techniczne. Na kondygnacji wyższych znajdować się będzie dwanaście mieszkań jedno, dwu i trzy pokojowych. Na poziomie czwartego piętra przewidziany jest taras z funkcją integracyjną dla wszystkich mieszkańców. W budynku będzie znajdować się winda obsługująca wszystkie kondygnacje. Z tyłu budynku znajdzie się mini ogród z funkcją wypoczynkową. Cały teren będzie ogrodzony i dostępny wyłącznie dla mieszkańców.
ZOBACZ: Dzieciobójczyni opiekuje się swoim drugim dzieckiem. Wyszła z więzienia przez koronawirusa
- Obecnie trwa przetarg, w którym spółka wyłoni wykonawcę prac budowlanych. Po podpisaniu umowy zajmą one około jednego roku. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje cena i okres odpowiedzialności z tytułu gwarancji - informują urzędnicy bydgoskiego ratusza.
Na liście osób oczekujących na mieszkanie BTBS znajduje się blisko 3800 osób.
- Do tej pory komunalna spółka wybudowała 1310 mieszkań na wynajem dzięki pomocy gminy, preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacji najemców. W zasobach spółki w dzielnicach Fordon, Osowa Góra, Jary, Bartodzieje, Okole, Szwederowo mieszka ponad 3 tysiące osób - mówią pracownicy Urzędu Miasta w Bydgoszczy.
W ostatnich latach w tej części Okola odnowionych zostało również wiele miejskich kamienic. Kończy się też budowa nowego bloku BTBS przy ul. Młyńskiej 2A. Planowane są również kolejne inwestycje związane z rewitalizacją budynków komunalnych.
PRZECZYTAJ: Dziwne przeczucie Jackowskiego: Przed wybuchem wojny Polacy będą bali się oddychać