Zakaz kąpieli w rzece Elbląg! Gdzie w Elblągu nie można się kąpać?

i

Autor: Pixabay Zakaz kąpieli w rzece Elbląg! Gdzie w Elblągu nie można się kąpać?

To lato ma być wyjątkowo gorące! Chcesz się ochłodzić? Sprawdź, gdzie nie można się kąpać w Elblągu!

2020-07-01 8:40

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi sezon na kąpiele i odpoczynek nad wodą. Straż miejska zwraca uwagę na corocznie powracający problem, jakim są cieszące się wyjątkową popularnością dzikie kąpieliska. W Elblągu jest ich kilka i każde z nich jest niebezpieczne! Na problem zwraca również uwagę Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Urzędnicy przypominają m.in. o zakazie kąpieli w rzece Elbląg.

Od kiedy zrobiło się ciepło elbląscy strażnicy miejscy otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących kąpieli w miejscach niedozwolonych. Jak co roku, także w tym sezonie prowadzone są wzmożone kontrole w najczęściej odwiedzanych przez Elblążan miejscach. Jakie tp miejsca?

Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest Park Dolinka oraz płynący zlokalizowany tam wodospad. To bardzo niebezpieczne miejsce do schłodzenia się. Jest tam wyjątkowo ślisko, a nurt wody spadającej z wodospadu jest niezwykle silny.

Kolejne miejsce zajmuje kąpielisko przy ul. Mazurskiej. Lokalizacja ta jest bardzo niebezpieczna z podobnych względów co wodospad. Miejsce nie bez powodu kojarzone jest z wypadkami i utonięciami. Niech Was nie zmyli nazwa – nie ma tam żadnego ratownika ani nadzoru!

Super Raport 30 VI

– „Ciepła Woda” to kolejne miejsce niebezpieczne w którym już przecież tak wiele było wypadków – pisze na swojej stronie internetowej Straż Miejska w Elblągu.

Ostatnie na niechlubnym podium stoi kąpielisko przy ul. Junaków. Tam, pomimo zakazu, mniej odpowiedzialni mieszkańcy Elbląga w dalszym ciągu szukają ochłodzenia w upalne dni.

Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przypomina również o całkowitym zakazie kąpieli w rzece Elbląg. Przepis zakazujący m.in. kąpieli i nurkowania został wprowadzony ponad 7 lat temu i nadal obowiązuje. Nieodpowiedzialne osoby wchodzą do rzeki zwykle w rejonie mostu kolejowego. Rzeka Elbląg w sezonie jest stale kontrolowana przez patrole wodne policji.

Bądźmy odpowiedzialni! Sprawdzajmy gdzie nasze dzieci spędzają czas wolny, ale przede wszystkim sami nie zabierajmy ich na dzikie kąpieliska. W takich miejscach o tragedię nie trudno co pokazują nam liczne sytuacje z poprzednich lat.

Pamiętajmy, że każde zauważone korzystanie z takich miejsc należy zgłosić Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, które przekaże informację do stosownej służby. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku!

Straż Miejska w Elblągu przypomina również, że za kąpiel w miejscu zabronionym w najlepszym wypadku dostać można mandat nawet do 500 zł. Tę kwestię reguluje art. 55 kodeksu wykroczeń. Funkcjonariusze apelują o świadomość, bo wbrew pozorom jest to najmniejszy wymiar kary. Należy pamiętać, że lekkomyślność i brawura nierzadko ma cenę życia lub zdrowia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Jak legalnie ochłodzić się w upalny dzień? Urząd Miejski w Elblągu wyjaśnia!

W trakcie upałów bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwem. Przede wszystkim należy pamiętać, iż upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku, a także osób chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem.

O ile mamy taką możliwość, powinniśmy zostać w domach w trakcie najgorętszej pory dnia, tj. między 10:00 a 17:00). Jeśli musimy wyjść na zewnątrz zadbajmy o przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nośmy nakrycia głowy a także przewiewne obuwie. Nie zapomnijmy też wziąć ze sobą chociażby małą butelkę wody mineralnej!

Unikajmy także nadmiernego nasłonecznienia i długotrwałego opalania, a naszą skórę chrońmy wysokiej jakości kremami z filtrami. Trzeba nadmienić, że bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości płynów, ale stanowcze unikanie napojów słodkich oraz alkoholowych.

Apelujemy również, aby nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt! Nawet na przysłowiową „chwilę”. W upalny dzień temperatura wewnątrz auta, zaparkowanego na słońcu może dojść nawet do 90°C! Gdy widzimy taki przypadek, nie obawiajmy się powiadomić policji zanim będzie za późno!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają