Spacer po słynnych pochylniach to efekt projektu „Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego”, realizowanego przez Regionalną Pracownię Digitalizacji. Zwiedzić możemy nie tylko sam szlak wodny, ale przede wszystkim to, czego nie zobaczymy na żywo. Użyta technologia 3D i fotografia 360° pozwala przyjrzeć się z bliska maszynowni i imponującym mechanizmom.
Polecany artykuł:
To tylko jedno z licznych przedsięwzięć, które mają na celu udostępnienie w wirtualnej rzeczywistości kulturowego dziedzictwa regionu. Wśród setek zabytków i atrakcji turystycznych zobaczymy także wnętrza muzeów i zgromadzonych w nich eksponatów, pamiątki architektury średniowiecznej, historyczne obiekty sakralne, wiele form przestrzennych oraz prywatnych kolekcji.
TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
Do dyspozycji mamy przeglądanie zasobów w formie zdjęć 2D, szczegółowych modeli 3D oraz w formie wysokiej jakości panoram 360°. Wkrótce otwarta zostanie także profesjonalna pracownia VR.
Regionalna Pracownia Digitalizacji funkcjonuje przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Od początku swojego istnienia zajmuje się profesjonalną cyfryzacją zabytków architektonicznych oraz muzealnych eksponatów. W tym celu specjaliści z CyfrowegoWM wykorzystują metodę skanowania, fotografii makro, fotografii 3D i fotogrametrii.
Polecany artykuł:
Pracownia digitalizacji działa od 2012 roku. Przez te 7 lat do Internetu przeniesiono ponad 600 zabytkowych obiektów, które w dowolnej chwili oglądać można na stronie CyfroweWM. To niezwykle przystępna alternatywa dla tradycyjnych podróży w czasie epidemii koronawirusa.