Koronawirus. Powiat ostrowski w ŻÓŁTEJ strefie. Co to oznacz dla mieszkańców? [ZASADY]

i

Autor: vperemencom/pixaby.com Koronawirus. Powiat ostrowski w ŻÓŁTEJ strefie. Co to oznacz dla mieszkańców? [ZASADY]

Koronawirus. Powiat ostrowski w ŻÓŁTEJ strefie. Co to oznacz dla mieszkańców? [NOWE OBOSTRZENIA]

2020-10-02 13:33

Koronawirus w Ostrowie Wielkopolskim nie daje o sobie zapomnieć. Z dnia na dzień przybywa osób zakażonych śmiercionośnym wirusem. W związku, resort zdrowia podjął decyzję o objęciu powiatu ostrowskiego żółtą strefą. Co to oznacza dla mieszkańców? Gdzie trzeba będzie nosić maseczki? Szczegóły zmian podajemy poniżej!

Koronawirus w Wielkopolsce. Od kiedy obowiązuje ŻÓŁTA STREFA?

Od soboty, 3 października powiat ostrowski zostaje objęty żółtą strefą. W związku z tym mieszkańcy będą zobowiązani do przestrzegania kilka bardzo ważnych zasad. Jakie obostrzenia wejdą w życie?

ZOBACZ: Świeca: Katechetka zakażona koronawirusem! Ponad 70 uczniów na kwarantannie

Od jutra obowiązuje m.in. limit jednej osoby na powierzchni 4 m2 podczas imprez tj. targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Limit ten obowiązuje też w obiektach gastronomicznych.

W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki lub parkach rekreacyjnych limit osób wynosi 1 osobę na 10 m2. W siłowniach obowiązuje limit osób – jedna na 7 m2. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi. W zajęciach na świeżym powietrzu, projekcjach filmów, spektaklach, może brać udział maksymalnie 25 proc. publiczności. Podobnie ma być na widowni w obiektach sportowych.

Koronawirus w Wielkopolsce. Czy w strefie ŻÓŁTEJ trzeba nosić maseczki?

W przypadku obowiązku zasłaniania ust i nosa obostrzenia się nie zmieniły. Używanie masek nadal obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych – chyba, że będzie zachowana odległość 1,5 m, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych lub usługowych oraz w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Także, obecnie jest obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupu towa­rów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Express Biedrzyckiej - Joanna Scheuring-Wielgus: Po nominacji Czarnka czuję się jakby ktoś dał mi z plaskacza

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają