Matura próbna 2021: Jak będzie wyglądał egzamin?
Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami. Nic dziwnego, że Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiedziała przeprowadzenie próbnych egzaminów maturalnych. Mają one za zadanie sprawdzić poziom przygotowania uczniów do testu z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach. Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. O terminie przekazania materiałów okręgowe komisje egzaminacyjne poinformują dyrektorów szkół w pierwszym tygodniu marca br.
ZOBACZ: Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Harmonogram. Sprawdź, kiedy będą egzaminy
– Plan jest taki, że uczniowie będą odpowiadali normalnie w szkole, w warunkach egzaminacyjnych. Możliwość przeprowadzania egzaminów próbnych została wprowadzona w jednym z rozporządzeń – powiedział TVP Info dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodatkowo zaznaczył, że egzaminy będą się odbywały w reżimie sanitarnym.
Matura próbna 2021: Kiedy i gdzie odbędą się próbne egzaminy?
Matura próbna 2021 odbędzie się między 3 a 16 marca i tradycyjnie rozpocznie się egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Natomiast kolejnego dnia tegoroczni maturzyści zmierzą się z królową nauk, czyli matematyką podstawową. W piątek, 5 marca przewidziany jest test z języka angielskiego.
Gdzie odbędą się próbne matury? Jak zapowiedział Smolik, testy będą odbywały się w szkołach przy zachowaniu takich samych zasad reżimu sanitarnego, jakie obowiązywały przy organizacji ubiegłorocznego egzaminu. Dopuszcza to jedno z podpisanych wcześniej rozporządzeń.
CZYTAJ TAKŻE: Matura 2021. Kiedy matura w 2021 r.? Zmiany w egzaminach maturalnych, harmonogram. NAJŁATWIEJSZA matura w historii?!
Matura próbna 2021: Harmonogram egzaminów
Środa, 3 marca:
- godz. 9 - język polski – poziom podstawowy
- godz. 14 - język łaciński i kultura antyczna (poziom rozszerzony), języki mniejszości narodowych (poziom podstawowy)
Czwartek, 4 marca
- godz. 9 - czwartek matematyka – poziom podstawowy,
- godz. 14 - historia muzyki, filozofia (poziom rozszerzony)
Piątek, 5 marca,
- godz. 9 - piątek język angielski – poziom podstawowy
- godz. 14 - historia sztuki, język kaszubski (poziom rozszerzony)
Poniedziałek, 8 marca,
- godz. 9 - język angielski – poziom rozszerzony, język angielski – poziom dwujęzyczny
- godz. 14 - język francuski (poziom podstawowy), język hiszpański (poziom podstawowy), język niemiecki (poziom podstawowy), język rosyjski (poziom podstawowy), język włoski (poziom podstawowy)
Wtorek, 9 marca
- godz. 9 -język polski – poziom rozszerzony,
- godz.14 - język francuski (poziom rozszerzony), język francuski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom dwujęzyczny), język włoski (poziom rozszerzony), język włoski (poziom dwujęzyczny)
Środa, 10 marca
- godz. 9 - matematyka poziom rozszerzony
- godz. 14 - język hiszpański (poziom rozszerzony), język hiszpański (poziom dwujęzyczny), język niemiecki (poziom rozszerzony), język niemiecki (poziom dwujęzyczny)
Czwartek, 11 marca
- godz. 9 - biologia – poziom rozszerzony,
- godz. 14 - informatyka – poziom rozszerzony
Piątek, 12 marca
- godz. 9 - chemia – poziom rozszerzony,
- godz. 14 - wiedza o społeczeństwie (poziom rozszerzony)
Poniedziałek, 15 marca
- godz. 9 - historia – poziom rozszerzony
- godz. 14 - fizyka – poziom rozszerzony
Wtorek, 16 marca
- godz. 9 - geografia – poziom rozszerzony
- godz. 14 - języki mniejszości narodowych (poziom rozszerzony)