Zmarły ks. Eugeniusz Makulski był bohaterem filmu Tylko nie mów nikomu. Molestował dzieci?

i

Autor: CC BY-SA 3.0/Kazimierz Mendlik/Wikipedia.pl Zmarły ks. Eugeniusz Makulski był bohaterem filmu "Tylko nie mów nikomu". Molestował dzieci?

Zmarły ks. Eugeniusz Makulski był bohaterem filmu "Tylko nie mów nikomu". Molestował dzieci?

2020-11-13 9:01

Wczoraj (12 listopada) zmarł ks. Eugeniusz Makulski. Historia byłego kustosz sanktuarium w Licheniu została przedstawiona we wstrząsającym filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". To z niego dowiadujemy się, że ks. Makulski został odsunięty od pełnienia działalności duszpasterskiej. Powodem takiej decyzji były zeznania osób, które miał być przez niego molestowane.

O śmierci duchownego poinformowała Katolicka Agencja Informacyjna. Ksiądz Eugeniusz Makulski były kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. Miał 92 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie żyje ksiądz Eugeniusz Makulski. Kustosz z Lichenia miał mroczne oblicze!

Życie duchownego od lat wzbudzało bardzo dużo kontrowersji. W maju ubiegłego roku w filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" została przedstawiona wstrząsająca historia księdza. W dokumencie braci Sekielskich pojawiły się pod jego adresem oskarżenia o utrzymywanie kontaktów seksualnych z małoletnimi. Po przekazaniu informacji Stolicy Apostolskiej podjęto decyzję o odsunięciu go od działalności duszpasterskiej.

Pedofilia w kościele. Film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" WSTRZĄSNĄŁ mieszkańcami Kalisza!

Ksiądz Eugeniusz Makulski miał ogromy wkład w powstanie licheńskiej bazyliki. To przed nią stał niegdyś pomnik Jana Pawła II, na którym znajdowała się też postać duchownego. Monument przedstawiał papieża, który z rąk klęczącego kustosza sanktuarium otrzymuje makietę świątyni. Jednak po opublikowaniu bardzo mocnych dowodów na karygodne zachowanie Makulskiego, wspomniany pomnik zniknął. Wrócił co prawda miesiąc później w zmodyfikowanej wersji - bez księdza.

Jak informuje Polsat News, na stronie internetowej sanktuarium w Licheniu nazwisko ks. Makulskiego nie pojawia się ani w sekcji o historii sanktuarium i budowy bazyliki, ani w zakładce dotyczącej historii zgromadzenia.

Sonda
Czy polski Kościół walczy z pedofilią?
Murale na Politechnice Śląskiej

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają