Raczej nie jest to zaskakujące, ale wśród kieleckich radnych nie było zgody w sprawie dofinansowania dla klubu Łomża Vive Kielce. Pomysłowi zwłaszcza sprzeciwiał się szef Koalicji Obywatelskiej Michał Braun, który od początku nie ukrywał, że te pieniądze należałoby przeznaczyć na potrzeby miasta i obywateli, a nie prywatnego klubu sportowego.
- Sezon się zakończył i nie wiem dlaczego mielibyśmy znowu dawać pieniądze klubowi komercyjnego, jakim jest Vive - stwierdził cytowany przez CK Sport Michał Braun z KO.
Przeciwnego zdania jest Kamil Suchański. Radny uważa, że drużyna Vive jest sportową wizytówką Kielc.
CZYTAJ TEŻ: Ćmielów: Groza na przejeździe kolejowym! Bus wjechał w lokomotywę!
- 1,7 miliona złotych tyle podatku PIT wpływa od VIVE do budżetu miasta – mówił. - Zawodnicy tutaj mieszkają, dobrze zarabiają, napędzają lokalną koniunkturę hotelową – gastronomiczną. Klub ściąga duże fundusze zewnętrzne, a to co miasta dopłaca to niewielka część budżetu klubu. 855 tysięcy złotych dostał klub w tym roku od miasta, a teraz mówimy o 280 tysiącach złotych, to jest w sumie dużo mniej niż VIVE dostawało od miasta przez kilkanaście ostatnich lat. Czy mamy sprowokować, że klub poszukał innego miasta partnerskiego, bo u nas, co trzy miesiące toczy się dyskusja, czy dać pieniądze czy nie. To jest żenujące. Wyobraźmy sobie, że klubu Vive nie ma, czy będziemy mieli więcej pieniędzy czy mniej? To jest marka, perełka Kielc - argumentował cytowany przez Echo Dnia Kamil Suchański.
Decyzja, która zapadła podczas czwartkowej sesji rady miasta oznacza, że wsparcie finansowe, jakie otrzyma drużyna Vive będzie dużo mniejsze niż w latach poprzednich. Takie kwoty wpływały na klubowe konto w minionych latach:
- 2021 - 855 tys. zł
- 2020 - 1,5 mln zł + 300 tys zł = 1,8 mln zł
- 2019 - 2,5 mln zł
Mistrz Polski w piłce ręcznej uzyska środki w związku z promocją miasta Kielce, jaka ma miejsce podczas meczów Ligi Mistrzów. Za przekazaniem dodatkowych środków Łomży Vive Kielce głosowało głosowało 19 radnych: Jarosław Bukowski, Katarzyna Czech-Kruczek, Jarosław Karyś, Anna Kibortt, Dariusz Kisiel, Piotr Kisiel, Wiesław Koza, Tadeusz Kozior, Marian Kubik, Joanna Litwin, Zdzisław Łakomiec, Marianna Noworycka-Gniatowska, Bożena Sieczka, Monika Słoniewska, Marcin Stępniewski, Katarzyna Suchańska, Kamil Suchański, Karol Wilczyński, Joanna Winiarska.
Przeciwko było dwoje radnych: Michał Braun i Arkadiusz Ślipkowski, troje wstrzymało się od głosu: Monika Kowalczyk, Anna Myślińska i Katarzyna Zapała. Maciej Burstein był nieobecny.
Polecany artykuł: