
Spis treści
- Uzdrowisko jak z bajki! Czy to nowy Ciechocinek?
- Uzdrowisko Busko-Zdrój - perła województwa świętokrzyskiego
- Jakie choroby leczy się w Busko-Zdroju?
- Co ciekawego w Busku-Zdroju?
Uzdrowisko jak z bajki! Czy to nowy Ciechocinek?
Polskie uzdrowiska od dawna są cenione przez osoby pragnące odpocząć od codziennego stresu i zadbać o zdrowie. Szczególnym uznaniem cieszą się malownicze lokalizacje, które dzięki swojemu urokowi i szerokiej gamie zabiegów przyciągają wielu kuracjuszy. Jednym z takich miejsc bez wątpienia jest uzdrowisko Busko-Zdrój, które w ostatnim czasie przeżywa swój renesans. Okazuje się, że coraz więcej osób dostrzega potencjał w miejscowości i odwiedza ją równie chętnie co kultowy Ciechocinek!
Uzdrowisko Busko-Zdrój - perła województwa świętokrzyskiego
Uzdrowisko Busko-Zdrój, położone w województwie świętokrzyskim od blisko dwóch wieków jest jednym z najważniejszych ośrodków leczniczych w Polsce. Jego historia rozpoczęła się w 1836 roku, kiedy to Feliks Rzewuski zainicjował budowę pierwszych Łazienek, których projektantem był Henryk Marconi. Od tego czasu Busko-Zdrój stale się rozwija, oferując swoim gościom nowoczesne metody leczenia i wiele możliwości wypoczynku.
Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią.
Busko-Zdrój na fotografiach
Jakie choroby leczy się w Busko-Zdroju?
Busko-Zdrój słynie głównie z leczenia chorób reumatologicznych, neurologicznych, ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych i dermatologicznych. Podstawą terapii są unikalne wody siarczkowe i solanki jodkowe, pochodzące z miejscowych źródeł.
Co ciekawego w Busku-Zdroju?
Miejscowość świetnie łączy tradycję leczenia z bogatą ofertą kulturalną i rekreacyjną. Odwiedzający mogą bowiem korzystać z odnowionego Parku Zdrojowego, będącego areną licznych wydarzeń kulturalnych, a także odkrywać inne atrakcje miasta, takie jak tężnia solankowa czy Galeria Sztuki Zielona. Dodatkowo będąc na miejscu, zachęcamy do odwiedzania poniższych lokalizacji:
- Aleja Gwiazd Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz
- Drewniany kościółek pw. św. Leonarda
- Pomnik przyrody "Zimne wody"
- Aleja Mickiewicza - reprezentacyjny deptak.